Deltagere til Sportigan cup 2015

SSK invitere igen i år til Sportigan cup I år bliver det d. 19-20 December i Hornsyld hallen.

U10 B årgang 2006  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 20 December - Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bredballe IF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bredballe IF 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Grindsted Syd B Logo Grindsted GIF Grindsted GIF

U10 C årgang 2006  | C  | Mixede

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 20 December - Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF C 1 C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF C 2 C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF C 3 C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Horsens FS C Logo Horsens FS Horsens FS
KB C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kinni's drenge C Logo Søvind GIF Søvind GIF
Lindved C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lindved
Løsning IF C Logo Løsning IF Løsning IF
Rårup C Logo Rårup GIF Rårup GIF
Solbjerg IF 1 C Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg IF 2 C Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Vamdrup IF C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
vejle fc C Logo vejle fc vejle fc

U11 B årgang 2005  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 19 December - Aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 C årgang 2005  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 20 December - Aften

Holdnavn Niv Logo Klub
KB trup ll C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Skibet IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U9 B årgang 2007  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 19 December - Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Farstrup Comfort B Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
Fredericia KFUM 3 B Logo FC Fredericia FC Fredericia
Fredericia KFUM 4 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Hornsyld IF B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Julle B Logo Juelsminde Idrætsforening Juelsminde Idrætsforening
PTM-farstrup 2 C Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen

U9 C årgang 2007  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 19 December - Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens C Logo FC Horsens FC Horsens
Fredericia KFUM 1 C Logo FC Fredericia FC Fredericia
Julle C Logo Juelsminde Idrætsforening Juelsminde Idrætsforening
KFUM 1 C Logo FC Fredericia FC Fredericia
Stenderup SK C Logo Stenderup SK Stenderup SK

Arrangør: Stenderup SK
Sted: Hornsyld hallen
Adresse: Nørremarksvej 3
Postnr: 8783
By: Hornsyld
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2015>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 05-12-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Vestjysk Bank Cup Harboøre
14. - 16. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter