Deltagere til SportMaster Cup

"SportMaster Cup" er et breddestævne for B/C-hold. Der spilles 2 indledende puljer med efterfølgende A og B finalepuljer i alle rækker. Sjove konkurrencer for trænerne i pauserne. SportMaster står klar med gode tilbud ved stævnet.

U-10  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 22.11.2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Højby 1 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 Logo Højby S&G Højby S&G
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Rolfsted B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
TTIF C Logo Tranekær Tullebølle Idrætsforening Tranekær Tullebølle Idrætsforening

U-11  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 22.11.2015

Holdnavn Niv Logo Klub
1 B Logo Højby S&G Højby S&G
2 C Logo Højby S&G Højby S&G
FC Kyllinger C Logo Rudkøbing Boldklub Rudkøbing Boldklub
Otterup B&IK B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Søhus Stige C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Årslev 1 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U-12  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 21.11.2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Højby 1 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
OB 1 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
SFB 2 C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber

U-13  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 22.11.2015

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 22.11.2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde Piger U14 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Højby S&G 1 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby S&G 2 Logo Højby S&G Højby S&G
Kirkeby 1 B Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
Kirkeby 2 B Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
Nr. Lyndelse 1 Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse 2 Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC

U-14  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 22.11.2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Højby I B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby II C Logo Højby S&G Højby S&G
Otterup B&IK B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U-15  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 21.15.2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde Piger U15 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Gedeavler 1 C Logo Højby S&G Højby S&G
Gedeavler 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
Marienlyst Gunners B Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst United B Logo Marienlyst Marienlyst
SSV HØJFYN C Logo SSV Højfyn SSV Højfyn
Stenstrup C Logo Stenstrup IF Stenstrup IF

U-15  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 22.11.2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Gunners Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NGIF
Kerteminde BK - hold 1 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
kerteminde BK - hold 2 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Nr. Lyn B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Traepillerfyn.dk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved

U16  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 21.11.2015

Holdnavn Niv Logo Klub

U-6  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 21.11.2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Højby U5/6 B Logo Højby S&G Højby S&G
Ringe 1 Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub

U-7  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 21.11.2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Christiansfeld B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Højby 1 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 3 C Logo Højby S&G Højby S&G
I B Logo Marienlyst Marienlyst
II B Logo Marienlyst Marienlyst
III B Logo Marienlyst Marienlyst
IIII Logo Marienlyst Marienlyst

U-8  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 21.11.2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Højby B Logo Højby S&G Højby S&G
NIK 1 C Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK
NIK 2 C Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
U8 B Logo Langeskov if Langeskov if

U-9  | BC  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 21.11.2015

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF C Logo Dalum IF Dalum IF
FIF 1 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
FIF 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Heltene fra Vestfalen C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
HPTI Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
højby 1 B Logo Højby S&G Højby S&G
højby 2 B Logo Højby S&G Højby S&G
Munkebo 1 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 3 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby - Blå B Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Næsby - Orange B Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Oks 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Vestfalens helte 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

Arrangør: Højby S&G
Sted: Højby Hallerne
Adresse: Nørrelunden 20
Postnr: 5260
By: Odense S
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 08-11-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Vestjysk Bank Cup Harboøre
14. - 16. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter