Deltagere til Københavns PigeCup 2016

Vi er stolte af igen at kunne invitere til B93 PigeCup. Stævnet KUN for PIGER. Med 2 baner tilbyder vi masser af kampe uden lang ventetid mellem kampene. Altid god stemning i NørrebroHallerne.

U10  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FA 2000 A Logo FA 2000 FA 2000
Hvidovre IF A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF

U10  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 - U10, b1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93, U10, b2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Diva'erne B Logo Farum boldklub Farum boldklub
FA 2000 X B Logo FA 2000 FA 2000
Sengeløse piger C Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sundby Lynpiger B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
tif u10 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF
Tårnby FF Logo Tårnby FF Tårnby FF

U11  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
8erne B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
FA 2000 Logo FA 2000 FA 2000

U11  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Altan.dk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BK Fix B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
FA 2000 A Logo FA 2000 FA 2000

U12  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 B B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FC Damsø 1 B Logo FC Damsø FC Damsø
Fårevejle C Logo Fårevejle Boldklub Fårevejle Boldklub
Tigerne B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Vestia B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U12  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 A A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U13  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FB 2 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FC Damsø 2 B Logo FC Damsø FC Damsø
Hashøj IF B Logo Hashøj IF Hashøj IF
Hvidovre B B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF

U13  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FC Damsø 3 A Logo FC Damsø FC Damsø
FHI pigerne A Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Hvidovre A A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF

U14  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermidddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
AFK 1 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B93 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BondeDall Pigerne B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
CarRas Piger B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Røde Stjerner B Logo Fc Bella Fc Bella

U5-U6 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby gul Logo Brøndby IF Brøndby IF
JIK C Logo Jægerspris IK Jægerspris IK
Rørvig IF Piger C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Sengeløse piger Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
viby if C Logo Viby Idrætsforening Viby Idrætsforening

U7-U8 Piger  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 u8 piger 1 C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Diva'erne B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FA 2000 C Logo FA 2000 FA 2000
GVI 1 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Kildebrønde Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kildebrønde
Orient C Logo Orient GIF Orient GIF
Rørvig IF Piger C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Sengeløse piger Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sundby Supergirlz C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Sundby Supertøzer C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Super Seje Smørum Piger C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold

U9  | Kvinder/Piger

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 2 Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B1908 u9 piger 1 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby 1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby U9-2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Diva'erne B Logo Farum boldklub Farum boldklub
FA 2000 X A Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 Y B Logo FA 2000 FA 2000
GVI 1 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
JIK B Logo Jægerspris IK Jægerspris IK
LSF's seje piger C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Måløv B B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv C C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
tif u9 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF
Vallensbæk U9 Pigerne B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vanløsepigerne C Logo Vanløse IF Vanløse IF
Vanløsepigerne 2 C Logo Vanløse IF Vanløse IF

Arrangør: Boldklubben af 1893
Sted: Nørrebrohallen
Adresse: Bragesgade 5
Postnr: 2200
By: København N
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 15-01-2016


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter