Deltagere til INTERSPORT CUP 2015 Åstrup/Hammelev

Intersport Cup 2015. Åstrup/Hammelev Fodbold inviterer til stævne i indendørs fodbold for ungdomsspillere for U5-U14 drenge og U14+U15+U17 piger. Personlige præmier, pokaler og spurtpræmier. FUTSAL den 13. dec. for U15-U17 drenge.

FUTSAL U15 2000  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 13/12

Holdnavn Niv Logo Klub
Brazil Football College Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brazil Football College
Kolind/Middjurs B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kolind/Middjurs
Kolind/Middjurs A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kolind/Midtdjurs
Østdjurs 91 Logo Østdjurs 91 Østdjurs 91

FUTSAL U16 1999  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 13/12

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Djursland Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Djursland
Malerfirmaet B. Bonnerup A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Malerfirmaet B. Bonnerup
Samsøgade United B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Samsøgade United

FUTSAL U17 1998  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 13/12

Holdnavn Niv Logo Klub
Nimbs Kegler Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Djursland
ÅHF/GIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ÅHF/GIF

U10 (2006)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 28/11

Holdnavn Niv Logo Klub
Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF Ebeltoft IF
GIF Logo Grenaa IF Grenaa IF
Kolind Pederstrup 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kolind/Pederstrup 1
Kolind Pederstrup 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kolind Pederstrup 2
lystrup if B Logo Lystrup IF Lystrup IF
TRIF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TRIF 1
TRIF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TRIF 2

U11 (2005)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 28/11

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Norddjurs B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AC Norddjurs
SIF Assentoft 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SIF Assentoft 1
SIF Assentoft 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SIK Assentoft 2
SIF Assentoft 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SIF Assentoft 3
ÅHF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ÅHF 1
ÅHF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ÅHF 2

U12 (2004)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 5/12

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Norddjurs Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AC Norddjurs
Ebeltoft B Logo Ebeltoft IF Ebeltoft IF
Grenaa IF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grenaa IF 1
Grenaa IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grenaa IF 2
ÅHF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ÅHF

U13 (2003)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 5/12

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Norddjurs B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AC Norddjurs
AIF B Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
Grenaa IF 1 B Logo Grenaa IF Grenaa IF
Grenaa IF 2 B Logo Grenaa IF Grenaa IF
Grenaa IF 3 A Logo Grenaa IF Grenaa IF
RK03 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RK03
united B Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
ÅHF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ÅHF 1
ÅHF 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ÅHF 2

U14 (2002)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 5/12

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Norddjurs B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AC Norddjurs
Auning IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Auning IF
Vejlby Vikings B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ørsted 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørsted 1
Ørsted 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørsted 2
Ørsted 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørsted 3

U14 (2002) Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 6/12

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Norddjurs Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AC Norddjurs
STENA Recycling B Logo Grenaa IF Grenaa IF
Østdjurs 91 Logo Østdjurs 91 Østdjurs 91

U15 (2001) Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 6/12

Holdnavn Niv Logo Klub
ACN/ÅHF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AC Norddjurs / Åstrup IF
ACN/ÅHF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AC Norddjurs / Åstrup IF
Grenaa if B Logo Grenaa if Grenaa if
IF Lyseng Logo IF Lyseng IF Lyseng

U17 (1999) Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 6/12

Holdnavn Niv Logo Klub
ACN/ÅHF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AC Norddjurs / Åstrup IF
Brabrand IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BIF
If mols B Logo If mols If mols

U5 (2011)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 12/12

Holdnavn Niv Logo Klub
Grenaa IF Logo Grenaa IF Grenaa IF
ÅHF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ÅHF

U6 (2010)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 12/12

Holdnavn Niv Logo Klub
Grenaa IF Logo Grenaa IF Grenaa IF

U7 (2009)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 12/12

Holdnavn Niv Logo Klub
Grenaa IF Logo Grenaa IF Grenaa IF
Grenaa IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grenaa IF 2
Grenaa IF 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grenaa IF 3
TRIF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TRIF 1
TRIF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TRIF 2
ÅHF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ÅHF

U8 (2008)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 12/12

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Norddjurs Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AC Norddjurs
FC Her Kommer Vi B Logo Vejlby IK Vejlby IK
Grenaa IF Logo Grenaa IF Grenaa IF
Vfb 1 A Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
Vfb 2 C Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub

U9 (2007)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 28/11

Holdnavn Niv Logo Klub
NBK/AIF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
ÅHF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ÅHF

Arrangør: Åstrup / Hammelev Fodbold
Sted: Åstrup Fritidscenter
Adresse: Mellemstrupvej 21
Postnr: 8500
By: Grenaa
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 20-11-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter