Deltagere til HIF - Medaljestævne

Hvidovre Idrætsforening inviterer til indendørsstævne for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U9. Vi vil gerne fremme fodboldspillet. Derfor spiller vi på tværs ud fra devisen, flere boldberøringer, mere spil, flere afleveringer og flere skud på mål.

U6 - Lørdag  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør1 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør2 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Hvidovre IF BLÅ Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF GRØN Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF RØD Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB U6B1 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U6B3 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
U6B2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U6 - Søndag  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Løver B Logo B1903 B1903
FB Sort-10 Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hvidovre IF GUL Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF HVID Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF SORT Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF

U7 - Lørdag  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
FBI Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Greve Fodbold Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HIK 1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hvidovre IF GRØN Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF LILLA Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF PINK Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB blå Logo kjøbenhavns boldklub kjøbenhavns boldklub
KB hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB-Ronaldo Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KGB B Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Rørvig IF 2 C Logo Rørvig IF Rørvig IF

U7 - Søndag  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 - Ronaldos Rødder A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FA2000 A Logo FA 2000 FA 2000
FA2000 (1) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FA2000
FA2000 (2) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FA2000
FA2000 (3) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FA2000
FC Holte 1 Logo FC Holte FC Holte
FC Holte 2 Logo FC Holte FC Holte
FC Holte 3 Logo FC Holte FC Holte
Fremad Valby Logo Fremad Valby Fremad Valby
HI 1 A Logo Herlev IF Herlev IF
HI 2 B Logo Herlev IF Herlev IF
HI3 B Logo Herlev if Herlev if
Husum 1 C Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Hvidovre IF BLÅ Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF GUL Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF RØD Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB BARCELONA A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB REAL MADRID A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Suarez' snappere B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Tiger Logo Fremad Valby Fremad Valby
Valby Boldklub B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U8 A/B - Lørdag  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 A/B - Søndag  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
FHF1 B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Friheden Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Hvidovre IF Bale Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Ronaldo Logo Hvidovre IF Hvidovre IF

U8 C - Lørdag  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 C - Søndag  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
Friheden C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Grønt Hold C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Hvidovre IF Messi Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Neymar Logo Hvidovre IF Hvidovre IF

U9 A/B - Lørdag  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl.15-17

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B93TT B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk Frem A Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Bk Hekla Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla Bryggen Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hvidovre IF Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
SIF drengene B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

U9 A/B - Søndag  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Kl.15-17

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 C - Lørdag  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl.15-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Hekla City Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla United Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hvidovre IF Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Løverne fc C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
ØIF 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF
ØIF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF

U9 C - Søndag  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.15-17

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Hvidovre IF
Sted: Dansborghallen ved Hvidovre Stadion
Adresse: Sollentuna Allè 1 - 3
Postnr: 2650
By: Hvidovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 03-11-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter