Deltagere til EnergiMidt - Skals Cup 2015

Det populære og traditionsrige stævne EnergiMidt-Skals Cup for U6 - U19 afholdes igen i 2015 i Skals Idrætscenter. Man kan læse meget mere om stævnet, herunder rækker, påregnede spilletidspunkter, præmier m.m. her på staevner.dk.

U10 Drenge 2006 "AB"  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 21/11 eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Viborg FF 1 A Logo Viborg FF Viborg FF

U10 Drenge 2006 "BC"  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 22/11 middag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
BMK 90 C Logo BMK 90 BMK 90
SIK C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Sydvestmors B Logo Sydmors If Sydmors If
Viborg FF (2) B Logo Viborg FF Viborg FF
Viborg FF (3) C Logo Viborg FF Viborg FF

U11 Drenge 2005 "AB"  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 21/11 eftermid/aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge 2005 "BC"  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 22/11 middag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
Mejrup U-12 piger B Logo Mejrup GU Mejrup GU
Ravnsbjerg IF C Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
SUB 88 B Borup Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Borup Idrætsforening
Aalestrup C Logo Aalestrup if Aalestrup if

U11 Piger 2005-06  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 22/11 formid/middag

Holdnavn Niv Logo Klub
BMK90 Logo BMK 90 BMK 90
Klejtrup Boldklub Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Klejtrup Boldklub
Viborg FF C Logo Viborg FF Viborg FF

U12 Drenge 2004 "AB"  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 28/11 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Skive Resen 1 A Logo Skive IK Skive IK
Skive Resen 2 A Logo Skive IK Skive IK

U12 Drenge 2004 "BC"  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 28/11 eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Skive Resen 3 C Logo Skive IK Skive IK
SUB88 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB88
SUB88 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB88

U13 Drenge 2003 "AB"  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 28/11 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
SUB 88 B Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening

U13 Drenge 2003 "BC"  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 29/11 middag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
SUB 88 1 B Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
SUB 88 2 B Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening

U13 Piger 2003-04  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 28/11 eftermid/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
BT/SVIF B Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Klejtrup Pigerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Klejtrup
Klejtrup-Pigerne (2) C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Klejtrup
Mejrup U-12 A Logo Mejrup GU Mejrup GU
Piloterne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB88
Stjernerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB88

U14 Drenge 2002 "AB"  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 28/11 middag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
Løgstrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Løgstrup G & IF
SUB 88 B Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening

U14 Drenge 2002 "BC"  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 29/11 eftermid/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Løgstrup C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Løgstrup G & IF
SUB 88 1 B Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
SUB 88 2 B Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening

U15 Drenge 2001 "AB"  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 29/11 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Drenge 2001 "BC"  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 29/11 eftermid/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
SUB 88 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB 88
Viborg FF C Logo Viborg FF Viborg FF

U15 Piger 2001-02  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 29/11 middag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
SUB 88 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB 88
SUB 88 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB 88

U16 Drenge 2000  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 22/11 eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nørager Ferielejligheder Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
SUB 88 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sub88

U17 Piger 1999-00  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 22/11 eftermid/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Kjellerup IF B Logo Kjellerup IF Kjellerup IF
TEAM 10 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team 10

U19 Drenge 1997  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 22/11 aften

Holdnavn Niv Logo Klub
BCV C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Børnecenter Vestervig
Capitanos B Logo Bjert IF Bjert IF
galácticos A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hald Ege Army B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Partner Biler B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB 88

U6 Drenge-mix 2010  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 21/11 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 Drenge-mix 2009  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 21/11 formid/middag

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK 1 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 2 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 3 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 4 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skals/Borup 1 Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
Skals/Borup 2 Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening

U8 Drenge-mix 2008  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 21/11 middag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
BMK 90 C Logo BMK 90 BMK 90
grauballe A Logo Grauballe UGF Grauballe UGF
grauballe2 C Logo Grauballe UGF Grauballe UGF
Løgstrup 1 B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 2 B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 3 B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SUB 88 (1) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skals FF
SUB 88 (2) B Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
SUB 88 (3) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skals FF

U9 Drenge-mix 2007  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 22/11 formid/middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Houlkær B Logo Houlkær if Houlkær if
Resen 1 B Logo Skive IK Skive IK
Resen 2 C Logo Skive IK Skive IK
SUB88 1 B Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
SUB88 2 C Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
TVS B Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening Løvel Ungdoms og Idrætsforening

Arrangør: Skals Fodboldforening
Sted: Skals Idrætscenter
Adresse: Kærvej 9
Postnr: 8832
By: Skals
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 08-11-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Følg Staevner.dk på Twitter