Deltagere til B1909 Indefodboldstævne 2015

B1909 inviterer til indestævne d. 11., 12. og 13. december 2015. Der er flotte præmier til 1-2-3 i U10-U15-rækkerne. I U8 og U9 er der medaljer til alle. Vi har taget forbehold for andre stævner samme weekend. Deltagergebyret er 300 kr. pr. hold.

U10  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
De Små Blå B Logo Vindinge BK Vindinge BK
Gutterne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby GF
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
SfB1 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Strib 1 B Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 B Logo Strib IF Strib IF
Tved u10 Logo tved boldklub tved boldklub

U11  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
MG&BK B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG&BK 2006 Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Otterup B&IK B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Tpi 1 A Logo Tarup paarup if Tarup paarup if
Tpi 2 B Logo Tarup paarup if Tarup paarup if
Tpi 3 B Logo Tarup paarup if Tarup paarup if

U12  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Bramdrupdam B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bgif
Fiuk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fiuk
Fiuk 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fiuk
Fjordager IF Logo Fjordager IF Fjordager IF
Kerteminde BK Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Sanderum BK B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Vamdrup If B Logo Vamdrup If Vamdrup If
Aarslev Boldklub A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U13  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø gf B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
Banditterne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fraugde GIF
BM Gul A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM Hvid B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM Lyseblå A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Green Team B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Julles Tromler A Logo Næstved IF Næstved IF
Kerteminde B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Korup IF B Logo Korup IF Korup IF
Nkif A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
OB A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
OB A Logo Odense boldklub Odense boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
RB27 B Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Sanderum A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Varde drengene A Logo Varde if Varde if

U13  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens Tøserne A Logo FC Horsens FC Horsens
Marienlyst 2 B Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst Gunners A Logo marienlyst marienlyst
Næsby b A Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
OKS Bolcherpiger C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SIF B Logo Strib IF Strib IF
Skovby pigerne B Logo Skovby GF Skovby GF

U14  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avista Oil Horsens A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
B1909 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
B1909 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
B1909 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
FC Frede A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC MULTIWOOD A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
henning lund A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Marienlyst Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Boldklub Marienlyst
MiniMinions A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Munkebo 1 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Otterup B&IK B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Pappas Pizza Tørring Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet a
Sport & Profil A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Sture Powls Army A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Sanderum A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ubberud IF C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Vindinge B Logo Vindinge BK Vindinge BK

U15  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Marienlyst Gunners A Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst United A Logo Marienlyst Marienlyst

U15  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BIF B Logo Brenderup IF Brenderup IF
Korupbanden B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Marienlyst 2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Nielsen/munkholm B Logo Vipperød BK Vipperød BK
Otterup A Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Team B&R A Logo Ubberud IF Ubberud IF
The old team B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Traepillerfyn.dk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved

U8  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BK Stjernen A B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
KIF B Logo Korup IF Korup IF
Langeskov 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Langeskov 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Munkebo Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nr. Lyndelse - Søby FC B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
OKS 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
OKS 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
Rolfsted B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum 1 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Søhus Stige Boldklub C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Ubberuds drenge C Logo Ubberud IF Ubberud IF

U9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 3 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
KIF B Logo Korup IF Korup IF
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
U9 Drenge C Logo Skamby BK Skamby BK

Arrangør: Boldklubben af 1909
Sted: B1909s hal
Adresse: Gillestedvej 12
Postnr: 5240
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2015>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 04-12-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter