Deltagere til Kellmann's VVS Cup

MIF Fodbold har fornøjelsen at indbyde til Kellmann's VVS Cup i indefodbold for U6-U13 i weekenden 19.-20. december 2015. Stævnet foregår i Augustenborg-hallen, og vi håber på stor opbakning, så spillere og publikum kan få et par fornøjelige fodbolddage

Poder U6 mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egen Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Midtals 1 Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Midtals 2 Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

Poder U7 mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI 1 Logo Broager UI Broager UI
BUI 2 Logo Broager UI Broager UI
Egen 1 Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Egen 2 Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild Logo Lysabild SG Lysabild SG
Nordals Boldklub Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals Boldklub
NSU Logo Notmark SU Notmark SU
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U10 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
SUB 4 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad 1 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U10 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Midtals C Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U10 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS A Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB 3 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U10 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hørup UI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg Fremad 1 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U11 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov A Logo BOV IF BOV IF
Felsted A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
Hørup A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørup UI

U11 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
05erne B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Felsted B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
Hørup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørup UI

U11 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov C Logo BOV IF BOV IF
Felsted C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
Løjt C Logo Løjt IF Løjt IF
Sønderborg Fremad C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U11 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gråsten Boldklub B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hørup UI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U11 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Varnæs-Bovrup B Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening

U12 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI U12 C Logo Broager UI Broager UI
BUI U12 B B Logo Broager UI Broager UI
Lysabild C Logo Lysabild SG Lysabild SG
SUB 3 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 4 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U12 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Midtals B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U12 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
SUB 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U12 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Midtals B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening

U13 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
SUB A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U13 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS 2 C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Midtals C Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U13 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS 1 B Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Midtals B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U13 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Kolding Nord A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Kolding Nord
Sønderborg Fremad 1 A Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 A Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 3 A Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U13 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Midtals 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Midtals IF
Midtals 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Midtals IF

U8 Drenge  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Andst/AUI Logo Andst Ungdoms- og Idrætsforening Andst Ungdoms- og Idrætsforening
BNS 1 Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS 2 Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BUI 1 Logo Broager UI Broager UI
BUI 2 Logo Broager UI Broager UI
BUI 3 Logo Broager UI Broager UI
Midtals Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad 1 Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egen U8 Piger Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup 1 Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup 2 Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U9 Drenge  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BUI 1 Logo Broager UI Broager UI
BUI 2 Logo Broager UI Broager UI
Egen Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egen UI
Hørup UI 1 B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild Logo Lysabild SG Lysabild SG
Midtals Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Nordals 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals Boldklub
Nordals 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals Boldklub
SUB Sønderborg A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad 1 Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 3 Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Midtals Idrætsforening
Sted: Augustenborg-hallerne
Adresse: Kettingvej
Postnr: 6440
By: Augustenborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2015>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 19-11-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Nordea Cup Ringkøbing
5. - 13. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter