Deltagere til Fynske Bank Cup

Kom og vær med i sidste års succes FYNSKE BANK CUP, som afvikles lørdag den 5. marts 2016 i Arena Assens, Rådhus Alle 25. Der kan tilmeldes hold i følgende årg.: Drenge: U6 - U12. Piger: U9 - U11. Saftstationen er åben under stævnet.

U10  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB-3 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
brenderup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brenderup
Dalum Allstars B Logo Dalum If Dalum If
Dalum legenderne B Logo Dalum If Dalum If
De stribede B Logo Assens FC Assens FC
GIF1 B Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
GIF2 Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Kanonkuglerne B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelspeed Classic B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Søhus Stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U10  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Tommerup A Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
U10 A Logo Assens FC Assens FC

U11  | B  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC B Logo Assens FC Assens FC
B-Marienlyst B Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
De stribede 1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
De stribede 2 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Flyverne B Logo Gelsted G&IF Gelsted G&IF
Hejnsvig IF C Logo Hejnsvig Idrætsforening Hejnsvig Idrætsforening
Haarby U11 C Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
SB1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Strib 2 B Logo Strib IF Strib IF
Søhus Stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Årslev 2 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev 3 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Strib 1 A Logo Strib IF Strib IF
Tommerup A Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
Årslev 1 A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U11  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
assens fc B Logo Assens FC Assens FC
assens fc 2 Logo Assens FC Assens FC
Glamsbjerg IF B Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Haarby U12 C Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
Kirkeby IF C Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
Lif B Logo Langeskov IF Langeskov IF

U6  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC Logo Assens FC Assens FC
Dalum IF B Logo Dalum IF Dalum IF
De små rå C Logo Kauslunde IF Kauslunde IF
Haarby U6 C Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
Munkebo Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OB1 Logo odense boldklub odense boldklub
OB2 Logo odense boldklub odense boldklub
OB3 Logo odense boldklub odense boldklub
Sanderum 1 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 3 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
u 6 mixede Logo Ebberup IF Ebberup IF

U7  | Mixede

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC 1 Logo Assens FC Assens FC
Brylle boldklub C Logo Brylle Boldklub Brylle Boldklub
Dalum 1 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 Logo Dalum IF Dalum IF
De små gule C Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
De små gule C Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Glamsbjerg IF Logo glamsbjerg IF glamsbjerg IF
Haarby U7 C Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
Langeskov C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Langeskov C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Middelfart 1 Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart 2 Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Sanderum 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
u7 mixede Logo Ebberup IF Ebberup IF
u7 mixede Logo Ebberup IF Ebberup IF

U8  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC Logo Assens FC Assens FC
Gelsted G&IF C Logo Gelsted G&IF Gelsted G&IF
Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Haarby U8 C Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
Nr. Lyndelse / Søby FC B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 1 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 3 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Ringe B Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Søhus Stige Boldklub C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Aunslev IF Logo Aunslev IF Aunslev IF
Basserne B Logo Assens FC Assens FC
BK Stjernen 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Dalum IF B Logo Dalum IF Dalum IF
Ejby hvid C Logo Ejby IK Ejby IK
Ejby rød B Logo Ejby IK Ejby IK
FB C Logo Flemløse Boldklub Flemløse Boldklub
GIF B Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Højby 2 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby S&G B Logo Højby S&G Højby S&G
Morud Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Otterup 9 B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Pomfritterne B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Pølsehornene B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Team Hottentot C Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
The champs C Logo Assens FC Assens FC

U9  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Korup IF B Logo Korup IF Korup IF

Arrangør: Assens FC
Sted: Arena Assens
Adresse: Rådhus Alle 25
Postnr: 5610
By: Assens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2016>
mationtofr
29123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 22-02-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter