Deltagere til DGI Kval-stævne - Pigehold

Stort kval-stævne for pigehold. Der inddeles i A-B-C puljer og for at spille om kval. til Landsmesterskaber skal man tilmeldes til den bedste pulje. Der laves dog også C-puljer. Præmier til alle vinder-/finalehold samt til alle spillere i U8-U9.

U10-U11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Alheden/KKIK C Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Ikast KFUM C Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM (U9) C Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Lystrup if A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Mejrup 1 A Logo Mejrup GU Mejrup GU
Mejrup 2 A Logo Mejrup GU Mejrup GU

U12-U13  | Kvinder/Piger

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Alheden/KKIK C Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
FC Horsens U12 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens U12 A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens U12 A Logo FC Horsens FC Horsens
FC MELFS A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Funder GF 1 B Logo Funder GF Funder GF
Funder GF 2 C Logo Funder GF Funder GF
Fårvang IF C Logo Horn-Fårvang Idrætsforening Horn-Fårvang Idrætsforening
HA85 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 A Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Hadsten SK Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Mejrup GU A Logo Mejrup GU Mejrup GU
Team HEG A Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
Team Viborg A Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg A Logo Team Viborg Team Viborg

U14-U15  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8-U9  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Alhedens Idrætsforening
Sted: Alhede Hallerne
Adresse: Trehusevej 7
Postnr: 7470
By: Karup J
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2015>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 13-12-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter