Deltagere til Dalum Liga Cup 2016

Et af Europas største stævner for en årgang,128 hold. Store pokaler og en gave til alle børn. Vi hylder fodbolden sammen

U9A  | A  | Herrer/Drenge

64 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AGF
Asa U9 A A Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
B1903 Torpedo A Logo B1903 B1903
B1908 A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B93 blå A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 hvid A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bk Frem A Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Bk Friheden 1 A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Bk Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
BSV A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum iF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
EFB A Logo Esbjerg fb Esbjerg fb
Espergærde IF A Logo Espergærde IF Espergærde IF
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Victoria 1889 Berlin (D) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Victoria 1889 Berlin
FC Victoria 1889 Berlin 2 (D) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Victoria 1889 Berlin
Fighters A Logo FC Holte FC Holte
Fredericia KFUM A Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fun4Kids I A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Green Strategy A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Grenaa if A Logo Grenaa if Grenaa if
Greve Fodbold Blå A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI 1 A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HFK A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HIF tonserne A Logo Hammerum Idrætsforening Hammerum Idrætsforening
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HUI A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Humlebæk A Logo Humlebæk BK Humlebæk BK
KB hvid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB sort A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB stjernerne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Marienlyst A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
NBSIF A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Norway United (N) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rauma BK
Næsby A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næstved IF A Logo Næstved IF Næstved IF
OB1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Oks 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
RB 1906A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB 1906
Ringsted IF 1 A Logo Ringsted IF Ringsted IF
Rolfsted A Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Rudersdal Boldklub A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RBK
S.F.B. A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Sanderum Boldklub A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SC Schwartzenbek (D) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SC Schwartzenbek
SIK Viborg 1 A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skovshoved IF A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Slagelse A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
solrød fc A Logo solrød fc solrød fc
Spjald if A Logo Spjald Idrætsforening Spjald Idrætsforening
Stensballe IK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
SUB Sønderborg A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sundby Boldklub A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tus Rotenhof (D) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tus Rotenhof
Varde IF A Logo Varde IF Varde IF
VRI 1 A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
VSB A Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSF A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U9BC  | BC  | Herrer/Drenge

64 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AGF
Asa U9 B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ASA
B1908 C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B93 magenta B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bk Frem B Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Bk Friheden 2 C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BM B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Brøndby blå B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Cafax B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Dalum BC 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum iF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
De forsvarende Mester fra Slagelse B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
EFB B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Espergærde IF 2 B Logo Espergærde IF Espergærde IF
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
Fredericia KFUM 1 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fun4Kids II C Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Grenaa IF C Logo Grenaa if Grenaa if
Greve blå B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve hvid B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI 2 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 3 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Hekla Bryggen B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla City C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holbæk B&I B B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Humlebæk B Logo Humlebæk BK Humlebæk BK
Kb B1 Tigerne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Piraterne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næstved IF B Logo Næstved IF Næstved IF
OB3 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB4 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Oks 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 3 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
RB 1906B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB 1906
Ringsted IF 2 B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Sanderum Boldklub 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SIK Viborg 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skjold 1 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold 2 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skovshoved IF B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skovshoved IF 2 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skovshoved IF 3 C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Stensballe IK 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sundby Boldklub B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Ubberud 1 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Vestfalen´s Helte C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
VRI 3 B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
VSB B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Westhouse B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

Arrangør: Dalum IF
Sted: Dalum IF
Adresse: Dalumvej 95D
Postnr: 5250
By: Odense SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 24-06-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter