Deltagere til Sportigan Skjern Cup

Bork FK, Sportigan Skjern og DGI Vestjylland afholder fodbold indestævne den 6/2-2016 for U 5 ti U 12. Sportigan Skjern ønsker at give en medaljer til alle spillere som deltager.Ekstra gaver til 1. og 2. i U9 - U12 samt pokaler. Tilmeldingsfrist 24/1

U 10 Drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HTS1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Horne/Tistrup/Sig
HTS2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Horne/Tistrup/Sig
Jensen Solfilm B Logo Måbjerg IF Måbjerg IF
Mejdal C Logo Mejdal GIK Mejdal GIK
Ringkøbing IF C Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF
Ringkøbing IF 1 A Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF
Ringkøbing IF 2 B Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF
Skjern 1 C Logo Skjern GF Skjern GF
Skjern 2 C Logo Skjern GF Skjern GF
Snejbjerg B Logo Snejbjerg SG&I Snejbjerg SG&I
Tarm IF 2 Logo Tarm IF Tarm IF
Tarn IF 1 Logo Tarm IF Tarm IF
Ulfborg Boys C Logo SHN Ulfborg SHN Ulfborg
Varde IF Logo Varde IF Varde IF
Videbæk C Logo Videbæk Idrætsforening Videbæk Idrætsforening
Aadum I U Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening Aadum Idræts- og Ungdomsforening

U 10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 11 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bork FK Logo Bork Forenede Klubber Bork Forenede Klubber
Mejdal B Logo Mejdal GIK Mejdal GIK
UBG Logo SHN Ulfborg SHN Ulfborg
Vorgod-Barde B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vorgod-Barde motion og fritid
Aadum I U Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening Aadum Idræts- og Ungdomsforening

U 11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bording IF C Logo Bording IF Bording IF
Oksbøl B Logo Boldklubben Vestkysten Boldklubben Vestkysten

U 12 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Formiddag/Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
bBåbjerg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Blåbjerg
Bork FK Logo Bork Forenede Klubber Bork Forenede Klubber
Lemvig GF B Logo Lemvig Gymnastikforening Lemvig Gymnastikforening
Spjald IF C Logo Spjald Idrætsforening Spjald Idrætsforening
Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF Vildbjerg SF

U 12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bork FK Logo Bork Forenede Klubber Bork Forenede Klubber
Mejrup A Logo Mejrup GU Mejrup GU
Oksbøl C Logo Boldklubben Vestkysten Boldklubben Vestkysten
RIF 1 Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF
RIF 2 Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF

U 5 Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
SHN Ulfborg U5 C Logo SHN Ulfborg SHN Ulfborg

U 6 Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 7 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bork FK Logo Bork Forenede Klubber Bork Forenede Klubber
MAGIC MEJDAL A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mejdal-Halgård
Rindum SU 1 Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF
Aadum I U Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening Aadum Idræts- og Ungdomsforening

U 7 Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 7 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 8 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bork FK Logo Bork Forenede Klubber Bork Forenede Klubber
Nr. Nebel IF B Logo Nørre Nebel Idrætsforening Nørre Nebel Idrætsforening
Tarm IF Logo Tarm IF Tarm IF
Team Ulfborg C Logo SHN Ulfborg SHN Ulfborg
Tim 2 C Logo Tim gif Tim gif
Tim gif Logo Tim gif Tim gif
Aadum I U Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening Aadum Idræts- og Ungdomsforening

U 8 Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 9 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bork FK Logo Bork Forenede Klubber Bork Forenede Klubber
DANSTEN B Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening Aadum Idræts- og Ungdomsforening
Ringkøbing IF A Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF
Silkeborg if A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF

U 9 Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
skjern B Logo Skjern GF Skjern GF

Arrangør: Bork Forenede Klubber
Sted: BorkFk
Adresse: Midtbyvej 32
Postnr: 6893
By: Nr.Bork
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2016>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29123456

Frist: 24-01-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter