Deltagere til VM for U8 drenge - Viborg Kommune Mesterskab

Dyst om VM-titlen for U8 drenge i A,B og C rækker. Viborg Mesterskabet, VM er for alle foreninger i Viborg Kommune.

U8-A drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Løgstrup 1 A Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Ravnsbjerg IF 1 Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
SIK 1 A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Stoholm A Logo Stoholm Idrætsforening Stoholm Idrætsforening
Viborg FF 1 A Logo Viborg FF Viborg FF

U8-B drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet over middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Klejtrup B 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Klejtrup Boldklub
Klejtrup B 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Klejtrup boldklub
NUGF 1 B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
SIK 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U8-C drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BMK 90 C Logo BMK 90 BMK 90
Løgstrup 2 C Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
NUGF 2 C Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
Ravnsbjerg IF 2 Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
SIK 3 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SUB 88 C Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
VFF 2 Logo Viborg FF Viborg FF

Arrangør: Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger
Sted: Løgstrup Hallen
Adresse: Vordevej 1
Postnr: 8831
By: Løgstrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2016>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29123456

Frist: 29-01-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter