Deltagere til NYTÅRSCUPPEN '16

NYTÅRSCUPPEN 2016 I NØRREBROHALLEN D. 9.-10. JANUAR

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U/10 DRENGE  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De grønne fra Valby C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Dragør Boldklub C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Hekla - Blå C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
KB UNO C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
mini allstars C Logo Nørrebro United Nørrebro United

U/10 DRENGE  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U/10 DRENGE  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De blå fra Valby B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Drenge, Årgang 2006, Preben Elkjær B Logo Nørrebro United Nørrebro United
KB lions B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
TIF U10 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF

U/11 DRENGE  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Nørd B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC PIRULLE Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
hamudis drenge B Logo Nørrebro United Nørrebro United
HIK B2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
løverne B Logo Nørrebro United Nørrebro United

U/11 DRENGE  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
skjold philip flores B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet bk skjold

U/11 DRENGE  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U/5 DRENGE  | X  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Logo Aakanden GF Aakanden GF
BSF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
Drenge Årgang 2011, Ferenc Puskás Logo Nørrebro United Nørrebro United
FA 2000 1 C Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 2 C Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 3 Logo FA 2000 FA 2000
Pelé Logo Nørrebro United Nørrebro United
Piger Årgang 2010, Lone Smidt Nielsen C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Vanløse IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vanløse

U/6 DRENGE  | X  | Mixede

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Allan Simonsen Logo Nørrebro United Nørrebro United
Allan Simonsen 2 Logo Nørrebro United Nørrebro United
Allerød FK Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
BK Fix B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
BK Skjold 2010.3 Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BSF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
Drenge Årgang 2010, DIEGO MARADONA C Logo Nørrebro United Nørrebro United
FA 2000 1 Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 2 Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 3 Logo FA 2000 FA 2000
FB Sort Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Fremad Amager u/6 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fremad Amager
Fremad Amager U6 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fremad Amager
G77 drengene C Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
KB Hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Sort Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB5 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB6 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
nbu Pelé Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet nbu
Pio Ultras C Logo Boldklubben Pioneren Boldklubben Pioneren
Skjoldrødderne C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U/7 DRENGE  | X  | Mixede

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Dashmir Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB
BK Skjold Lørdagsholdet Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
CIK X Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIK
CIK Y Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIK
Diego Maradonna 1 B Logo Nørrebro united Nørrebro united
Diego marradona 2 C Logo Nørrebro united Nørrebro united
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 3 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB-Messi Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
TIF U7 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF
Valby Boldklub C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Valby Boldklub 2 Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U/8 DRENGE  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FB 08 Hvid Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FCK B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Blå B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
skjold mohammed B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet bk skjold
Skjoldungerne B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Tårnby FF B Logo Tårnby FF Tårnby FF

U/8 DRENGE  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U/8 DRENGE  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 2008 C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Drenge 2008, Ferenc Puskas C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nørrebro United Pelé C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Tårnby FF C Logo Tårnby FF Tårnby FF

U/9 DRENGE  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Blå A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Fremad Valby A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Østerbros Ørne 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B 93

U/9 DRENGE  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
CIK-2 B Logo Christianshavns IK Christianshavns IK
Drenge Årgang 2007, Kent Nielsen B Logo Nørrebro United Nørrebro United
FIX 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fix
FIX 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fix
Pierres drenge B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold (Jan 1) B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
skjold jan 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet bk skjold
Vanløse Hvid B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U/9 DRENGE  | C  | Mixede

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Hvid C Logo B1903 B1903
CIK-1 C Logo Christianshavns IK Christianshavns IK
Drenge årgang 2007, Henrik Andersen C Logo Nørrebro United Nørrebro United
FIX 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fix
Jørgens drenge C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
KB C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Morten Olsen C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Philipes drenge C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold (Jan 2) C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skovshoved blå C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skovshoved hvid C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

Arrangør: Boldklubben Skjold
Sted: NØRREBROHALLEN
Adresse: BRAGESGADE 5
Postnr: 2200
By: København N
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 03-01-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter