Deltagere til ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2016

For 6. gang inviterer ØSVN IF til indestævne med det sportslige i fokus - vi tilstræber lige mange og jævnbyrdige kampe til alle hold. Meget flotte pokaler til alle i U7-U11 og til finaleholdene i U12 og U15. Sort dommer i U15 rækken.

U10  | AB  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum allstars A Logo Dalum if Dalum if
Dalum legenderne B Logo Dalum if Dalum if
Garant Piger B Logo Løjt IF Løjt IF
HFK 1 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Håndværkerne B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Rema 1000 Faaborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Spangsbjerg if B Logo Spangsbjerg if Spangsbjerg if
Vejle Boldklub B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
vejle fc B Logo vejle fc vejle fc
ØSVN IF A A Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF B B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U11  | AB  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
05'erne A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Bramdrupdam C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF 1 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Inventar butik A Logo Skibet IF Skibet IF
Midtjylland United C Logo Hejnsvig Idrætsforening Hejnsvig Idrætsforening
Prima drengene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet prima
Skibet IF B Logo Skibet IF Skibet IF
TP-Montage B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
TP-Montage1 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vamdrup IF C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
ØSVN 1 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U12  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Billund Boys B Logo Billund IF Billund IF
Entreprenør Thorkild Jensen C Logo Hedensted if Hedensted if
SSK Tarp United B Logo Sønderris Sports klub Sønderris Sports klub
Vamdrup 1 A Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vamdrup 2 B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
ØSVN B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U15  | AB  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BIF 1 B Logo Brande IF Brande IF
BIF 2 B Logo Brande IF Brande IF
Lars Erik's Knægte B Logo Snejbjerg SG&I Snejbjerg SG&I
Skibet BR A Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet SB A Logo Skibet IF Skibet IF
Team Iskold B Logo Engum UI Engum UI
Ukendt B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Vamdrup 1 A Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vamdrup 2 B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vamdrup 3 B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
ØSVN BLÅ B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN RØD B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U6 (3-mands)  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 (3-mands)  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AVGIF B Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Bagges Boys And Girl A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
BGIF 1 Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
NBSIF 1 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Vonsild B Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
ØSVN 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ØSVN
ØSVN 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ØSVN

U8 (3-mands)  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Christiansfeld IF B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Egtved IF B Logo Egtved IF Egtved IF
Egtved IF 2 B Logo Egtved IF Egtved IF
Lunderskov Logo Lunderskov boldklub Lunderskov boldklub
Seest C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Vamdrup IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vamdrup IF fodbold
Vamdrup IF II Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vamdrup IF fodbold
Ødis if C Ødis if Logo ukendt af Staevner.dk Ødis if

U9  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AVGIF B Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
CMA Byg B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Firehøje B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Firehøje IF
HFK Blå A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK Rød A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
PTM-Farstrup B Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
Vamdrup IF U9 Drenge Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
ØSVN A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ØSVN
ØSVN C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ØSVN

Arrangør: Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Sted: Øster Starup Vester Nebel Hallen
Adresse: Starupvej 45
Postnr: 6040
By: Egtved
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 19-01-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter