Deltagere til Nilfisk-Cup 2016

Så er Hadsund Boldklub på banen igen for 28. gang med Nilfisk cuppen 2016. Stævnet afvikles i dagene fra 15 -17 januar 2016. Som noget nyt bliver fredag futsal turnering for U 11 + .. Da dette er et meget populært stævne anbefaler vi hurtig tilmelding.

U 10 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund Boldklub 2 Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hornbæk SF B B Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
Jarl Arden B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Mif - Silkeborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MIF
Vejgaard B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

U 10 Drenge aflyst  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden tøzerne 2 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Hadsund Boldklub B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Ik Rosendal C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Ommersyssel IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OIF
Vejggard B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

U 11 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV/HB 1 A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
ASV/HB 2 A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Kammeraterne Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
MIK 1 A Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Skørping IF Frem Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping

U 11 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
HB/ASV 3 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB/ASV 4 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK
IK Rosendal B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
LKB Gistrup B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
MIK 1 B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
SIF B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Skørping IF Frem Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping IF Frem 2 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
VFB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vaarst/Fjellerad Boldklub

U 11 Drenge futsal  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag 16:45-18:15

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV/HB A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Houlkær IF A Logo Houlkær IF Houlkær IF
IK Rosendal A Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Kammeraterne A Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Støvring A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Ålborg Freja A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U 11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund 1 A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund 2 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Ommersyssel IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OIF
Rosendal B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IK Rosendal
Spice girls B Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub

U 12 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV/Hadsund Boldklub 2 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Chang B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Klejtrups drenge C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Klejtrup boldklub
MIK B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
U12 - Bk02 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK02

U 12 Drenge aflyst  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 12 Drenge futsal  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag 16:45-18:15

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV/Hadsund Boldklub A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
ASV/Hadsund Boldklub 2 A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hobro IK A Logo Hobro IK Hobro IK
Støvring IF A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold

U 12 Piger  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV1 B Logo ASV ASV
ASV2 B Logo ASV ASV
Dronningborg boldklub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dronnigborg
Dronningborg Boldklub 1 A Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Harlev IK 1 B Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev IK 2 B Logo Harlev IK Harlev IK
Helsted Fremad IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Helsted Fremad IF.
Rosendal B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IK Rosendal
VH08 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08-mariagerfjord

U 13 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund 2 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Mariager Ik B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Rosendal All Stars B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
SIF Assentoft C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft

U 13 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 13 Drenge futsal  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag 18:20-19:50

Holdnavn Niv Logo Klub

U 13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund Boldklub 1 C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Mariager Idræts klub C Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
ommersyssel if B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Strandby Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U 14 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund U 13 A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB 1 A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Langes Stjerner A Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Aalborg Freja 1 A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U 14 Drenge aflyst  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 14 Piger aflyst  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 15 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 15 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund / Asv Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund / ASV 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hb B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB 1 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Mariager Idræts Klub B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Ommersyssel IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF

U 15 Drenge futsal  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag 18:20-19:50

Holdnavn Niv Logo Klub
FC LUX A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HB A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Kruse`s drenge A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SGIF A Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SIF A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Skill Team A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U 15 Drenge futsal  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag 20:00-21:30

Holdnavn Niv Logo Klub
Anfield Road B Logo Stoholm Idrætsforening Stoholm Idrætsforening
Hadsund / Asv Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hadsund 1
Hadsund 2 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
SGIF 2 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Aalborg Futsal Klub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U 15 Pi futs.aflyst  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag 20:00-21:30

Holdnavn Niv Logo Klub

U 15 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Frem Skørping B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
HB/ASV 1 Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB/ASV 2 Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Nibe B 1 B Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
Nibe B 2 B Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
Ålborg Freja Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U 15 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Futsal

Holdnavn Niv Logo Klub

U 17 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV A Logo ASV ASV
Hadsund Boldklub 2 Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hussis drenge Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hussis drenge
Partner Biler A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB 88

U 18 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV die weisse B Logo ASV ASV
ASV die blaue B Logo ASV ASV
Hadsund 1 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund 2 Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Nibe 1 Logo Nibe boldklub Nibe boldklub
Team aalborg A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
vh08 Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Doense Vebbestrup´s IdrætsForening

U 6 Mixede  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
FUIK's fodboldpiger C Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
HB1 Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB2 Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
U6 Logo Spentrup IF Spentrup IF
VFB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vaarst/Fjellerad Boldklub

U 7 Mixede  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV Logo ASV ASV
Gug BK 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug BK 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug BK 3 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
HB1 A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Jarl Arden 1 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
MIF B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
PFU 05 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fårup
SSB Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
VFB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vaarst/Fjellerad Boldklub

U 8 Mixede  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gug A Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
HB1 A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
if jarl arden 1 A Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
if jarl arden 2 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
LKB B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Terndrups banditer B Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
U8 C Logo Spentrup IF Spentrup IF
VFB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vaarst/Fjellerad Boldklub
Aars 1 B Logo Aars IK Aars IK
Aars 2 Logo Aars IK Aars IK

U 9 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV 2 C Logo ASV ASV
Gug 2 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Hadsund Boldklub U9 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub U9-2 C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hobro IK 2 B Logo hobro ik hobro ik
Mariager IK 1 Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Mariager IK 2 B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
NVF-alliancen 1 C Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
NVF-alliancen 2 C Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
Rosendal 2 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Skørping B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Træ og Ståldesign B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U 9 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV 1 A Logo ASV ASV
Gug 1 A Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Hobro IK 1 A Logo hobro ik hobro ik
Rosendal 1 A Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Skørping A Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping

U 9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden tøzerne 1 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
HB'S Tøzer C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
MIK Tøzerne C Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
VFB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vaarst/Fjellerad Boldklub
VH08 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08-mariagerfjord

Arrangør: Hadsund Boldklub
Sted: Hadsund Hallerne
Adresse: Stadionvej 10
Postnr: 9560
By: Hadsund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 08-01-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter