Deltagere til Fremad Valby Cup 2016

Vi er stolte af igen, at kunne byde Jer alle velkommen til Pondus Cup i Fremad Valby, dagene 4. - 5. juni 2016. Der spilles efter DBU Københavns regler for udendørsfodbold i alle rækker.

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 B B Logo B1903 B1903
BKF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Favoritten
Brøndby. B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Fremad Valby B1 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby B2 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby C C Logo Fremad Valby Fremad Valby
kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup boldklub C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Turbodrengene B B Logo Vanløse IF Vanløse IF
Valby Boldklub U10 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U10 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 A Logo B1903 B1903
brede if u10 A Logo Brede IF Brede IF
Brøndby A Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSF A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Fremad Valby A Logo Fremad Valby Fremad Valby
HG Hvid A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
RB Rødderne A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Turbodrengene A A Logo Vanløse IF Vanløse IF

U10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Baltzer El B Logo B1903 B1903
HIK 3 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Lyngby 3 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
NFC-2 B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Rosenhøj 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet rosenhøj
Solrød B Logo Solrød FC Solrød FC
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ørestad IF B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ørestad if
Ørestad IF C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ørestad if

U11 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1903 A1 A Logo B1903 B1903
Birkerødderne A Logo Skjold Birkerød Fodbold Skjold Birkerød Fodbold
Brøndby IF U11-2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
FA 2000 A Logo FA 2000 FA 2000
Fremad Valby A A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hellerup Idræts Klub A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Lyngby 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Rosenhøj A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet rosenhøj
Vanløse IF E&N A Logo Vanløse IF Vanløse IF

U11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Taarnby B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Fremad Valby U11A A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby U11B B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hornbæk B Logo Hornbæk IF Hornbæk IF

U12 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Espergærde IF A1 A Logo Espergærde IF Espergærde IF
Espergærde IF A2 A Logo Espergærde IF Espergærde IF
Fremad Valby A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U12 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
BSV Bonushold B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Fremad Valby B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fremad Valby C C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Herfølge C Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Løvetænder C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RB U12 C Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
TBK C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

U12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby U12 Piger A Logo Fremad Valby Fremad Valby

U13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby U13 P hvid A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby U13 P Rød A Logo Fremad Valby Fremad Valby

U6 Drenge  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Jaguar C Logo B1903 B1903
B1903 Løver A Logo B1903 B1903
B1903 Tigre B Logo B1903 B1903
Brøndby IF Logo Brøndby IF Brøndby IF
FB Rød-10 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Fremad Amager 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fremad Amager
Fremad Valby U6 - 1 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby U6 - 2 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby U6 - 3 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Solrød FC 1 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 C Logo Solrød FC Solrød FC

U7 Drenge 3 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
FB 09 hvid C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Fremad Valby 1 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby 2 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby 3 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby 4 Logo Fremad Valby Fremad Valby
LSF 3 Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 4 Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Skjold C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U7 Drenge 5 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag fra middag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK_1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Allerød Fodboldklub
AFK_2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Allerød Fodboldklub
FA2000(1) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FA2000
FA2000(2) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FA2000
FA2000(3) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FA2000
LSF 1 A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Solrød FC A Logo Solrød FC Solrød FC
Vestia B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U8 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
avengers C Logo Helsingør IF Helsingør IF
B73 1 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 2 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 3 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B93 2008 C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Emil (2) B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Blåt hold B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Brønshøj C Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
FA 2000 B B Logo FA 2000 FA 2000
farum 1 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Fighterne B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Fremad Valby 1 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby 2 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HUI - Georges B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KFUMs Boldklub C Logo KFUMs Boldklub København KFUMs Boldklub København
Valby BK Grønt Hold C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
VSB B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U8 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag fra middag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Emil A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brønshøj A Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
FA 2000 A A Logo FA 2000 FA 2000
Fremad Valby A A Logo Fremad Valby Fremad Valby

U8 Piger  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby 1 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Sundby supertøzer B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Verdens Sejeste Fodboldpiger, HIF U8 C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF

U9 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag fra middag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93tt B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Fremad Valby B B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Rosenhøj 2 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
SIF blå B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
SIF hvid B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Smølferne B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Taastrup FC 2 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Valbys Boldklubs bedste drenge ( B-række) B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
VSB B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U9 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag fra middag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Storebælt U9 A Logo FC Storebælt FC Storebælt
Fremad Valby A A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby A2 A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Rosenhøj 1 A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Taastrup FC 1 A Logo Taastrup FC Taastrup FC


Sted: Boldklubben Fremad Valby
Adresse: Julius Andersensvej 8
Postnr: 2450
By: København SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 27-05-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter