Deltagere til B1913 CUP 2016

B1913 CUP for U8-U12. Vi holder igen i år vores traditionsstævne for børn, både pige- og drengehold er inviteret. Vi glæder os til at se jer.

U10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ubberud A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ubberud

U10  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum Legenderne B Logo Dalum IF Dalum IF
Egebjerg 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg
HPTI U10 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HPTI Fodbold
Marienlyst B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
SfB1 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Søhus Stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
TPI 1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Vamdrup IF B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U11  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1913 Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Flyverne C Logo Gelsted G&IF Gelsted G&IF
Rudkøbing 1 C Logo Rudkøbing Boldklub Rudkøbing Boldklub
Rudkøbing 2 C Logo Rudkøbing Boldklub Rudkøbing Boldklub
SB1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SB2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Søhus Stige C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
TP-Montage B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
bogense C Logo Bogense G & IF Bogense G & IF
Vinding SF1 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Halv Tolv A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Strib IF A Logo Strib IF Strib IF
Årslev BK B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1913 Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
BPI C BPI Logo ukendt af Staevner.dk BPI
BPI B BPI Logo ukendt af Staevner.dk BPI
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Dalby IF B Logo Dalby IF Dalby IF
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Skårup B Logo Skårup Idrætsforening Skårup Idrætsforening
Vamdrup 1 B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vamdrup 1 B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg
Korup IF B Logo Korup IF Korup IF
Korup IF B Logo Korup IF Korup IF

U9  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1913 Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Blå A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Næsby Boldklub A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB Hvid B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Oks 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum Boldklub B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Vamdrup Skole B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vamdrup Skole

Arrangør: Boldklubbben 1913
Sted: B1913
Adresse: Campusvej 55
Postnr: 5230
By: Odense M
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2016>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29123456

Frist: 20-02-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter