Deltagere til Sportmaster & Simon Kjær Cup

B/C indendørs stævne for U6 Drenge til U13 Drenge, U10 og U12 Piger med masser af præmier og spil til Sportmaster & Simon Kjær Cup i Lund Hallen d. 26.-28. februar 2016. Skynd dig. Der er kun plads til 9 hold i hver række.

U10 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 15.00

Holdnavn Niv Logo Klub
HEI1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HEI
HEI2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HEI
HEI3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HEI
Jelling B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Lund IF 1 B Logo Lund IF Lund IF
Lund iF 2 C Logo Lund IF Lund IF
Nim IF C Logo Nim Idrætsforening Nim Idrætsforening
Team Rescale B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
vejle fc C Logo vejle fc vejle fc

U10 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 12.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Gedved IF B Logo Gedved IF Gedved IF
Lund IF B Logo Lund iF Lund iF
Peter Thomsen Transport C Logo Løsning IF Løsning IF
SS Skjold B Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold

U12 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Billund 1 C Logo Billund IF Billund IF
Billund Boys B Logo Billund if Billund if
Dream Team C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Entreprenør Thorkild Jensen C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hov hov C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Lund IF 1 B Logo Lund IF Lund IF
Lund IF 2 B Logo Lund IF Lund IF
Tandlægerne Rønn og Lund C Logo Nim Idrætsforening Nim Idrætsforening
Underup Kjærsgård B Logo Nim Idrætsforening Nim Idrætsforening

U12 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 15.00

Holdnavn Niv Logo Klub
De Grønne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC GOG B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC GOG
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
Hørning IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørning IF
Ikast KFUM B Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM Piger U12 B Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Lund IF B Logo Lund IF Lund IF
Låsby 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Låsby Boldklub
SS Skjold B Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold
Stensballe ik B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Strib if B Logo Strib if Strib if

U13 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 19.30

Holdnavn Niv Logo Klub
As IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet As IF
Barrit GIF B Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Barrit GIF B Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Horsens Freja C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Hovsa (U12) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Lund IF B Logo Lund IF Lund IF
Lund IF U12 B Logo Lund IF Lund IF
SS Skjold B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Vindmøllerne (U12) C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U6 Drenge (3-bold)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9.00

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 Drenge (3-bold)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9.00

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Drenge (5-mands)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 9.00

Holdnavn Niv Logo Klub
As IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet As IF
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
De seje fra BMI B Logo Beder-Malling Idrætsforening Beder-Malling Idrætsforening
Fodbold Venner B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Lund IF 1 B Logo Lund IF Lund IF
Rårup Vest C Logo Rårup GIF Rårup GIF
Rårup øst C Logo Rårup GIF Rårup GIF
Spjald if B Logo Spjald Idrætsforening Spjald Idrætsforening

U9 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 12.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Guldholdet 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ølsted U&GF
Gutterne C Logo Nørre Snede Gymnastikforening Nørre Snede Gymnastikforening
Horsens KFUM 2 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Julle B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Juelsminde
Kjellerup IF Logo Kjellerup IF Kjellerup IF
Lund IF 1 B Logo Lund iF Lund iF
SS Skjold C Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold
Vonsild FK C Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

Arrangør: Lund IF
Sted: Lund Hallen
Adresse: Skolevej 5
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2016>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29123456

Frist: 07-02-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Vestjysk Bank Cup Harboøre
14. - 16. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter