Deltagere til OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen

Ballerup-Skovlunde Fodbold i samarbejde med OK/Super Brugsen Skovlunde invitere til 8-mands stævner for drenge i den store indendørs hal i Ballerup Idrætspark med helt nyt kunstgræs pr. 24.12.2015.

U10 D rk. A, 20.3.16  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bk. Hellas A A Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
FB Øst A Logo farum boldklub farum boldklub
HG Hvid A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Lyngby A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub

U10 D rk. B, 20.3.16  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Bk. Hellas B B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
BSF1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Holmegaard B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Husum Boldkub B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Hvid B Logo FA 2000 FA 2000
karlslunde if B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Kickers B Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Skjold Blå Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold Rød B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Svart B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lilla Torg FF

U10D rk. C/D,20.3.16  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF2 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
GF Rød C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hareskov C Logo Hareskov if Hareskov if
Lyngby C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Rangers C Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix

U11 D rk. A, 22.2.15  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 D rk. A, 7.2.16  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Brøndby IF U11-2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSF 1 Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA2000 (1) A Logo FA 2000 FA 2000
FA2000 (2) A Logo FA 2000 FA 2000
Hellerup Idræts Klub A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
LBK 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Nyråd IF A Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Union A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk union

U11 D rk. B, 22.2.15  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 D rk. B, 7.2.16  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 2 Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Haslev fc B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
KVIF NORD B Logo Kirke Værløse IF Kirke Værløse IF
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub

U11 D rk. C, 22.2.15  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11D rk. C/D, 7.2.16  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 3 Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KVIF SYD C Logo Kirke Værløse IF Kirke Værløse IF
Roskilde KFUM Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde

U12 D rk. A, 24.1.16  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1973-1 A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 Slagelse A Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
BSF 1 A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA2000 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FA2000
Nykøbing FC A Logo Nykøbing FC Nykøbing FC

U12 D rk. B, 24.1.16  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1973-2 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Glostrup B Logo Glostrup FK Glostrup FK
Hørsholm B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
skjold k B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U12 P rk. B, 21.2.15  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 P rk. B, 8.3.15  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12D rk. C/D,24.1.16  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 D rk. A, 15.3.15  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 D rk. A, 6.3.16  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903-1 A Logo B1903 B1903
BSF - Ivan A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Karlslunde 1 A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Værløse BK A Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub

U13 D rk. B, 15.3.15  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 D rk. B, 6.3.16  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903-2 B Logo B1903 B1903
Svogerslev B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Ølstykke 2 B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC
ÅIF 2 B Logo Ålholm IF Ålholm IF

U13 P rk. A, 21.2.15  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 P rk. A, 8.3.15  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 P rk. C, 21.2.15  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 P rk. C, 8.3.15  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13D rk. C/D, 6.3.16  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
BSF Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ølstykke 3 C Logo Ølstykke FC Ølstykke FC
ÅIF 3 C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U13D rk. C/D,15.3.15  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 P rk. B, 21.2.15  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 P rk. B, 8.3.15  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sted: Topdanmark Hallen (Kunst)
Adresse: Ballerup Idrætsby 36
Postnr: 2750
By: Ballerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Kombineret (inde/ude)

<marts 2016>
mationtofr
29123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 05-03-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter