Deltagere til Klarup-RKG - Sparekassen Vendsyssel Cup 2016

RKG fodbolds traditionsrige CUP, afholdes i 2016 d. 12-14. august. Efter de indledende runder går alle hold videre i hhv. A, B finalepuljer. Der er pokal til vinderen i puljerne. Medaljer til alle spillere. Turneringen er fra U5 til og med U15.

U10-Drenge (årg2007)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bangsbo Freja C Logo Bangsbo Freja Bangsbo Freja
Fc vadum A Logo Vadum if Vadum if
Målfabrikken1 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Målfabrikken2 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
NFK/VFB 1 C Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
NFK/VFB 2 C Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
Skørping Q C Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping X C Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
ØH A Logo Øster Hornum Idrætsforening Øster Hornum Idrætsforening

U10-Piger (årg2007)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
LKB1 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB2 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
RKG 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
RKG 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
RKG 3 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U11-Drenge (årg2006)  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nibe B C Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
Nibe B A Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
RKG (1) C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SIF 1 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Skalborg B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Skørping Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
U11 drenge - gudumholm C Logo Gudumholm IF Gudumholm IF
vfb-drengene B Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
AaB A Logo Aalborg Club Football Aalborg Club Football
Aars IK B Logo Aars IK Aars IK

U11-Piger (årg2006)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12-Drenge (årg2005)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gug blå B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
RKG Klarup B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SGIF B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Aalborg Freja B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U12-Piger (årg.2005)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13-Drenge(årg 2004)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13-Piger (årg 2004)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14-drenge(årg 2003)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Jetsmark IF B Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
Jetsmark IF A Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
RKG 2 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG U14 I B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG

U14-Piger (årg.2003)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15-Drenge(årg2002)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15-Piger (årg 2002)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Aalborg Freja A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg Freja

U6-Drenge (årg2011)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
RKG U6-1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG Klarup
RKG U6-2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG Klarup
RKG U6-3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG Klarup

U6-Piger (årg2011)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7-Drenge (årg2010)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
RKG U7 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
RKG U7 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
RKG U7 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG

U7-Piger (årg2010)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
fart på pigerne Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
raketpigerne Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U8-Drenge (årg2009)  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
GIF U8 C Logo Gudumholm IF Gudumholm IF
Gug BK 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug BK 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Jarl Arden 1 A Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
LKB Gistrup 1 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
RKG 1 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 3 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Skalborg B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
SSB1 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Vadum 1 B Logo Vadum IF Vadum IF
Vejgaard Boldklub 1 A Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard Boldklub 2 B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

U8-Piger (årg2009)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9-Drenge (årg2008)  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
DFI C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Fc vadum C Logo Vadum if Vadum if
Grindsted C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grindsted IF
Gug 1 A Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 2 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 3 C Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Nørresundby FB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørresundby FB
Nørresundby FB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørresundby FB
Nørresundby FB 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørresundby FB
RKG 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
RKG 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
RKG 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
RKG 4 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SIF 1 A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
SIF 2 A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
SSB1 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB3 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Team Brian A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Team Henrik B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Thisted FC A Logo Thisted FC Thisted FC
VB1 A Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
VB2 B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

U9-Piger (årg.2008)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping

Arrangør: Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Sted: RKG' baner
Adresse: Hellasvej
Postnr: 9270
By: Klarup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2016>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 07-08-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter