Deltagere til Toftegaard biler opstartstævne 2016

Sæsonen 2016 startes igen med stævne i Jernløse BK. Der spilles i U6 til U14 Drenge samt U10 og U17 Piger på både A-, B- og C-niveau. STORE medaljer mm. til alle til og med U13. Der vil ifbm. stævnet være forskellige aktiviteter for alle

U10 (Årgang 2006)  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FHF Grøn B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FHF Fodbold
FHF Hvid C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FHF Fodbold
FHF Stribet Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FHF Fodbold
HIK -2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holmegaard Hvid B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard Rød B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Jernløse C Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
KB lions C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RB1906 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Svogerslev Rød B Logo Svogerslev boldklub Svogerslev boldklub
Valby Boldklub U10 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vemmelev 1 C Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub
Vemmelev 2 B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub
Vemmelev 3 A Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U10 piger (Årg 2006)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjergby C Logo Bjergby IF Bjergby IF
Cocopigerne C Logo Tuse Næs Boldklub Tuse Næs Boldklub
Jernløse Boldklub 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Jerneløse Boldklub
Jernløse piger C Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub

U11 (Årgang 2005)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BFB 05 B Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber Bramsnæs Forenede Boldklubber
BK Friheden C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
FHF Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Jernløse boldklub C Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Raklev A Logo Raklev GI Raklev GI
Vanløse IF B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U12 (Årgang 2004)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ballerup FC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
kværkeby C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet kværkeby
TBK 3 C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Taastrup FC A A Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC B B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC C C Logo Taastrup FC Taastrup FC

U13 (Årgang 2003)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FHF A Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Jernløse BK 1 A Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Jernløse BK 2 B Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Jernløse BK 3 C Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
kværkeby B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet kværkeby

U14 (Årgang 2002)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Jernløse Grå C Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Jernløse Hvid A Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Jægersborg B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KFUM03 Roskilde B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
sbi A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF

U17 piger (Årg 1999)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
JBK U-17 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Jernløse BK

U6 (Årgang 2010)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Jernløse Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Jernløse Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
KIDZ C Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Tuse if B Logo Tuse if Tuse if

U7 (Årgang 2009)  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 73 Slagelse 2 B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
barcelona B Logo Ringsted IF Ringsted IF
BIF 1 A Logo Benløse IF Benløse IF
BIF 2 B Logo Benløse IF Benløse IF
Havdrup 1 B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Havdrup 2 B Logo Havdrup GI Havdrup GI
HG1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG4 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Himmelev-Veddelev A B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev B B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev C B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Jernløse Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Real Madrid B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Ugerløse C Logo Ugerløse IF Ugerløse IF
Vemmelev SG&I B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vemmelev

U8 (Årgang 2008)  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BIF 1 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
BIF 2 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Fremad A A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
HG KONTRAST Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG NÆSTVED EL-SERVICE Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG Q AUTO Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG SPEAK MEDIA Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HIK 08 B1 (2) B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 08B1 (1) B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HVB Gorillaerne B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Løverne B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
J&L BYG Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Jernløse 2 C Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
KGB C Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Svogerslev B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Tølløse C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

U9 (Årgang 2007)  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Holbæk B&I C C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hundige C Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub
Jernløse C Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
KGB C Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
LBI C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Skjold Sort A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Slagelse B&I C Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 3 A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Tuse IF A B Logo Tuse IF Tuse IF
Tuse IF B C Logo Tuse IF Tuse IF
Tuse Næs Boldklub C Logo Tuse Næs Boldklub Tuse Næs Boldklub
Tølløse Bold Klub B Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Tølløse Bold Klub C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
undløse boldklub B Logo Undløse Boldklub 1901 Undløse Boldklub 1901
undløse boldklub C Logo Undløse Boldklub 1901 Undløse Boldklub 1901
Vor Frue B Logo Vor Frue IF Vor Frue IF

Arrangør: Jernløse Boldklub
Sted: Jernløse hallen
Adresse: Gl skovvej 150
Postnr: 4420
By: Regstrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 19-03-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter