Deltagere til EJBY CUP 2016

Så er der åbnet for tilmelding til marts 2016's bedste stævne på Vestegnen. Støtteforeningen for Ejby IF 68 afholder indestævne den 5.& 6. marts 16 i Ejbyhallen. Oplev stævnet med dejlige præmier og en fantastisk stemning.

U-10 drenge 2006  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Ejby If 68 B Logo Ejby IF 68 Ejby IF 68
Hekla Orange B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hornbæk B Logo Hornbæk IF Hornbæk IF
Melby-Liseleje IF (1) C Logo Melby-Liseleje IF Melby-Liseleje IF
Melby-Liseleje IF (2) C Logo Melby-Liseleje IF Melby-Liseleje IF
Orient B Logo Orient GIF Orient GIF
Valby Boldklub U10 Grøn C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U-10 piger 2006  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-6 drenge 2010  | B  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allan Simonsen Logo Nørrebro United Nørrebro United
Allerød FK Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Brian Laudrup Logo Nørrebro United Nørrebro United
Brøndby IF 1 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby IF 2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
FA 2000 1 Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 1 Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 3 Logo FA 2000 FA 2000
KB D2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB6E Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Vanløse IF C Logo Vanløse IF Vanløse IF
Vindinge if B Logo VIndinge if VIndinge if

U-7 drenge 2009  | B  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB - Real Madrid 1 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB - Real Madrid 2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Bk. Hellas Messi B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Bk. Hellas Neymar B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
CIA C Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Ejby IF 1968 B Logo Ejby IF 68 Ejby IF 68
FBI B Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Gladsaxe Hero 1 B Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
Gladsaxe Hero 2 B Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Greve United B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Herlev HI 1 B Logo Herlev IF Herlev IF
Herlev HI 2 B Logo Herlev IF Herlev IF
Team Roma B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Roma
Valby Boldklub C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vemmelev SG&I B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vemmelev

U-7 piger 2009/10  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Greve Fodbold 1 Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Sengeløse piger Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Vindinge if B Logo VIndinge if VIndinge if

U-8 drenge 2008  | B  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68 Ejby IF 68
Greve Hold C B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Kastrup B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KIF Løverne B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Nivå-Kokkedal 1 C Logo Nivå-Kokkedal FK Nivå-Kokkedal FK
Nivå-Kokkedal 2 C Logo Nivå-Kokkedal FK Nivå-Kokkedal FK
Nødebo IF C Logo Nødebo IF Nødebo IF
Solrød FC 1 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 C Logo Solrød FC Solrød FC
Team Navidoc B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Valby Boldklub B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Valby Boldklub (Grøn) C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
VSB B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U-9 drenge 2007  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden B Logo boldklubben friheden boldklubben friheden
Bk Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Ejby If 68 Logo Ejby IF 68 Ejby IF 68
FB 07 rød Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hekla Bryggen C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
KB B1 Geparderne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB B1 Leoparderne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB B1 Løverne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
kb stjernerne Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Spinjitzu C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Tatooine C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB

U-9 piger 2007/08  | B  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
De sorte Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Greve Fodbold 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hornbæk Perlerne Logo Hornbæk if Hornbæk if
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv Boldklub 1 B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Sengeløse piger Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sundby Supergirlz B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Sundby Supertøzer B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Tårnby FF C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Ølstykke FC Fodboldpigerne C Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

Arrangør: Ejby IF 68
Sted: Ejbyhallen
Adresse: Mosetoften 35
Postnr: 2600
By: Glostrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2016>
mationtofr
29123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 17-02-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter