Deltagere til Herfølge Sommer Cup 2016

HERFØLGE BOLDKLUB indbyder til Sommer Cup den 13.-14. august 2016. Det afvikles som udendørsstævne for drenge U7 til U11 og for piger U7, U9, U10 og U12. Der er som sædvanlig flotte pokaler til ALLE spillere :-)

U10 A (2007)  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT Mogens Elmer A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 Torpedo A Logo B1903 B1903
Greve A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Holbæk B&I A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Køge BK 4 A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
NFC-1 A Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NIF A Logo Næstved IF Næstved IF
Ringsted 1 A Logo Ringsted IF Ringsted IF
Solrød FC A Logo Solrød FC Solrød FC
Tigerne A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub

U10 A (Piger 2007)  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 B (2007)  | B  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT Fiat B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 Sort B Logo B1903 B1903
Bjæverskov 1 B Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 2 B Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Bk Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
BSF1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FC Kimmerslev B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Kimmerslev
Greve B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Haslev B B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Herfølge 1 B Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
HG B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Køge BK 2 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
NIF B Logo Næstved IF Næstved IF
Panterne B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Rishøj Boldklub - B B Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
Solrød FC B Logo Solrød FC Solrød FC

U10 B (Piger 2007)  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 C (2007)  | C  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bk Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
BSF2 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dalby G&IF C Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening Dalby Gymnastik & Idrætsforening
FC Kimmerslev beta C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Kimmerslev
Greve C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Haslev C C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Hekla Bryggen C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Herfølge 2 C Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
HG C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Hundige C Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub
Køge BK 3 C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Marienlyst C Logo Marienlyst Marienlyst
NFC-2 C Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC-3 C Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NIF C Logo Næstved IF Næstved IF
Solrød FC C Logo Solrød FC Solrød FC

U11 A (2006)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 A Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Amager United A A Logo Amager United Amager United
Farum Boldklub A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Herfølge A A Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
HG hvid A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Køge Boldklub A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
RB 1906 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Vallensbæk 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U11 B (2006)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
HG hvid B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Køge BK 1 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Nykøbing FC ( Bears) B Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Solrød B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Solrød
Vallensbæk 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U11 C (2006)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
FHF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fløng Hedehusene Fodbold
Frederikssund FB C Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Herfølge C C Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
IF Frem Bjæverskov C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Nykøbing FC II C Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Solrød 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Solrød
TPS C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Torveparken Sportsklub

U12 A (Piger 2005)  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 B (Piger 2005)  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 (Piger 2010)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 A (2010)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF Condi 1 A Logo Albertslund IF Albertslund IF
Allerød FK A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Brøndby A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Kastrup Boldklub A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Ællingerne A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub

U7 B (2010)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby 2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 3 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Ællingerne 2 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub

U7 C (2010)  | C  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad valby C Logo Fremad Valby Fremad Valby
G77 drengene C Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Herfølge BK C Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
HG-1 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG-2 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Karlslunde IF 1 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 3 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Kastrup Boldklub 1 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
NiF C Logo Næstved if Næstved if
Vemmelev SG&I C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vemmelev
Ællingerne 3 C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub

U8 A (2009)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
EDC Poul Erik Bech, Køge A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
HG1 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
rosenhøj1 A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Suså If A Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening

U8 B (2009)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FLI B Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
Herfølge B Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
HG3 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG4 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
NFC U8B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC

U8 C (2009)  | C  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby vest C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Dalby G&IF C Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Herfølge C Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
HG 2 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Køge Boldklub C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
NFC U8C C Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Rishøj 1 C Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
rosenhøj2 C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Suså IF 2 C Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening
Valby Boldklub C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vemmelev SG&I C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vemmelev
Årgang 2009 C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov

U9 A (2008)  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF 1 A Logo Albertslund IF Albertslund IF
B1903 Sort A A Logo B1903 B1903
BK Friheden A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Brøndbyernes IF Blå A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndbyernes IF Gul A Logo Brøndby IF Brøndby IF
KARLSLUNDE 2 A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Næstved IF A Logo Næstved IF Næstved IF
Ringsted IF A Logo Ringsted IF Ringsted IF
Svogerslev A Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Vallensbæk A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U9 A (Piger 2008)  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 B (2008)  | B  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Sort B B Logo B1903 B1903
B73 1 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Bjæverskov 1 B Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Herfølge B Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Herfølge 2 B Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
HFC 1 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HFC 2 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG SPEAK MEDIA B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Himmelev-Veddelev Boldklub B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Køge 1 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
NFC 1 B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC 2 B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Rishøj B Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
Sengeløse Rødderne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGIF - Sengeløse

U9 B (Piger 2008)  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 C (2008)  | C  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF 2 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
B73 2 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Bjæverskov 2 C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Dalby G&IF C Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening Dalby Gymnastik & Idrætsforening
FC Lejre C Logo Lejre IF Lejre IF
Herfølge C Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
HFC 3 C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HFC 4 C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG KONTRAST C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HGB1 C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB2 C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Køge 2 C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Næstved IF C Logo Næstved IF Næstved IF
Rishøj C Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
Vallensbæk C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

Arrangør: Herfølge Boldklub
Sted: Herfølge Boldklubs baner
Adresse: Vordingborgvej 124
Postnr: 4681
By: Herfølge
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2016>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 29-07-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter