Deltagere til Vejen CUP 2016

VEJEN CUP 2016 (3. - 5. juni) Drenge årgang 03 & 04 (U-13 & U-12) inviteres til 11 og 8 mands fodboldstævne hvor ALT FOREGÅR ET STED - KAMPE - BESPISNING - OVERNATNING - SUPPORTER OVERNATNING. Vejen Idrætscenter, et af Danmarks Største Idrætsanlæg.

U-12 A - Årg. 04  | A  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Kampstart fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bramdrupdam GIF A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe if A Logo Bredballe if Bredballe if
EFB1 A Logo Esbjerg FB Esbjerg FB
Erritsø A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EGIF
Gauerslund IF A Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Greve U12-2 A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve U12-3 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
KB/Dalby 2 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Sanderum A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Vamdrup IF 1 A Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U-12 B - Årg. 04  | B  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Kampstart fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
All Stars C Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
All Stars C Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Askov B Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
BGIF 1 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe if 1 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe if 2 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
EFB2 B Logo Esbjerg FB Esbjerg FB
FFB 1 A Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Gauerslund IF B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Greve Fodbold 4 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HBogI B1 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holstebro B Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
KB/Dalby 3 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Lyseng_3 B Logo IF Lyseng IF Lyseng
Lyseng_4 B Logo IF Lyseng IF Lyseng
Odder 1 B Logo Odder IGF Odder IGF
Odder 2 B Logo Odder IGF Odder IGF
Team Ø B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Vamdrup IF 2 B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vejen SF B Logo Vejen SF Vejen SF
Vejen SF 1 B Logo Vejen SF Vejen SF
Viby IF B Logo Viby IF Viby IF

U-12 E - Årg. 04  | E  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Kampstart fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-13 A række 11:11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Kampstart fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Byens hold A Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
EGIF drenge A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FC Kolding Nord Logo Kolding FC Kolding FC
FC Skanderborg A Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
ffb 1 A Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Gauerslund IF A Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Lindham B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KLG
VRI A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U-13 A række 8:8  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Kampstart fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Karlslunde 1 A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KFUM U13 A A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUM U13 A2 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Odder U13 A A Logo Odder IGF Odder IGF
U13-2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF

U-13 B række 8:8  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Kampstart fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB TÅRNBY B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Brøndby U13-3 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
ffb 2 B Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Herlev IF B Logo Herlev if Herlev if
Karlslunde 2 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KFUM U13 B B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Odder U13 B B Logo Odder IGF Odder IGF

U-13 Elite 11:11  | E  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Kampstart fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Kolding Nord Logo Kolding FC Kolding FC
FS Holstebro A Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
KB U13 A2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KFUM U13 elite Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
AaB af 1885 U13-drenge Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AaB af 1885

Arrangør: Vejen SF
Sted: Vejen Idrætscenter
Adresse: Petersmindevej 1
Postnr: 6600
By: Vejen
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 25-04-2016

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter