Deltagere til 24Sport Cup 2016

STADIG PLADS I U6, U7, U8 og U9. Vi har igen fornøjelsen at byde velkommen til vores fælles stævne i Slagelse. Der spilles i år om den store holdpokal. Pokaler til ALLE spillere i ALLE rækker.

U10 A - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 B - 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
DIFs Titaner B Logo Dianalund IF Dianalund IF
HG Blå B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG Hvid B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Holmegaard 1 B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Svogerslev Logo Svogerslev boldklub Svogerslev boldklub
TFF boyserne B Logo Tårnby FF Tårnby FF
TFF drengene B Logo Tårnby FF Tårnby FF
Vemmelev 2 B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U10 C - 5 mands  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
24Sport SBI Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
DIFs Vikinger C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Dragør Boldklub C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Fugleberg IF C Logo Fuglebjerg IF Fuglebjerg IF
HG Blå C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG Hvid C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Holmegaard 3 C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Skælskør Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skælskør B&I
TFF rødderne C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Vemmelev 3 C Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U5 - 3 mands  | BL  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 - 3 mands  | BL  | Mixede

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
HG-1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG-2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG-3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Holbæk 1 Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk 2 Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk 3 Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
NiF 1 Logo Næstved if Næstved if
Nif2 Logo Næstved if Næstved if
Næstved IF 3 Logo Næstved IF Næstved IF
Skælskør C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skælskør B&I
Skælskør 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skælskør B&I
Slagelse B&I Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
STIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet STIF
Tuse If B Logo Tuse if Tuse if
Vemmelev B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub
Vemmelev B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U7 - 3 mands  | BL  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 A - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
HG1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Solrød FC A Logo Solrød FC Solrød FC
Team Navidoc A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U7 BC - 5 mands  | BC  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B 73 Slagelse 2 C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B 73 Slagelse 3 Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
DIF 1 B Logo Dianalund IF Dianalund IF
DIF 2 C Logo Dianalund IF Dianalund IF
HG2 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG4 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HGB 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holmegaard Boldklub
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Raklev B Logo Raklev GI Raklev GI
RB1 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB2 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Ringsted IF B Logo Ringsted IF Ringsted IF
SBI B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Sørbymagle IF C Logo Sørbymagle idrætsforening Sørbymagle idrætsforening
team as 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team as
Vemmelev C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vemmelev

U8 A - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Himmelev-Veddelev Boldklub A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Kastrup A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Næstved Hvid A Logo Næstved IF Næstved IF
Raklev GI A Logo Raklev GI Raklev GI
Ringsted A Logo Ringsted IF Ringsted IF
Svogerslev A Logo Svogerslev boldklub Svogerslev boldklub

U8 B - 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse 2 B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
FC Storebælt B Logo FC Storebælt FC Storebælt
Fk grøn B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HIK 08 1B B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Himmelev-Veddelev Boldklub B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde IF B1 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Næstved Grøn B Logo Næstved IF Næstved IF
Raklev GI B Logo Raklev GI Raklev GI
Ringsted BLÅ B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted HVID B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Vemmelev 1 B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U8 C - 5 mands  | C  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF 1 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
BIF C Logo Brøndby IF Brøndby IF
BIF 2 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Fk rød C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HG Alarm & Montage Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG KONTRAST Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG NÆSTVED EL-SERVICE Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG Q AUTO Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG SPEAK MEDIA Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
Kastrup BK C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Næstved Rød C Logo Næstved IF Næstved IF
SBI C Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
STIF Logo Sandved Tornemark Idrætsforening Sandved Tornemark Idrætsforening
Vemmelev 2 C Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U9 A - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse A Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
BK Friheden A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Holbæk B&I A A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Ringsted IF A Logo Ringsted IF Ringsted IF
Rolfsted/Højby A Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Slagelse B&I A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF

U9 B - 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
BK Friheden 2 B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Haslev B B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Høng GF B Logo Høng GF Høng GF
Karlslunde IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Karlslunde
Køge bk 1 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Ringsted IF B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Slagelse B&I 1 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Sorø Freja B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet twi@flowcon.com

U9 C - 5 mands  | C  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Haslev C C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HGB C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Holbæk B&I C1 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&I C2 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Høng GF C Logo Høng GF Høng GF
Køge bk 2 C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Ringsted IF C Logo Ringsted IF Ringsted IF
Slagelse B&I C Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Sorø Freja 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet twi@flowcon.com
Store merløse C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
Virum-Sorgenfri BK C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub


Sted: B73´s baner
Adresse: Hjorthøjvej 57
Postnr: 4200
By: Slagelse
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 10-06-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter