Deltagere til Ubberud Indoor Cup 2016

Fyns største og bedste pigestævne. Pokaler til alle, ekstra præmier til nr. 1 & 2 i A og B finalerne. Spurtpræmier. Kåring af stævnets profil. Hver række slutter af med straffesparkskonkurrence. Masser af spilletid, lige kampe og god stemning

U10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Puljestart lør. kl. 10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Harte G&IF B Logo Harte G&IF Harte G&IF
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Strib IF A Logo Strib IF Strib IF
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Ubberud IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ubberud
Ubberud IF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ubberud

U11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Puljestart søn. kl. 10.00

Holdnavn Niv Logo Klub
FC United B Logo Brenderup IF Brenderup IF
Marienlyst 1 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
MG&BK 1 B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG&BK 2 B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG&BK 3 C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG&BK 4 C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
TPI Hvid A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI Rød C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Ubberud United A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ubberud

U12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Puljestart lør. kl. 14.00

Holdnavn Niv Logo Klub
EGB A Logo Ejby IK Ejby IK
Marienlyst 1 B Logo Marienlyst Marienlyst
Næsby boldklub A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Rønnede If C Logo Rønnede If Rønnede If
Tønder SF B Logo Tønder SF Tønder SF
Ubberud IF Logo Ubberud IF Ubberud IF

U13 Piger  | Kvinder/Piger

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Puljestart søn. kl. 13.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø GF B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Bramming 1 B Logo Bramming Boldklub Bramming Boldklub
Bramming 2 B Logo Bramming Boldklub Bramming Boldklub
Brylle Boldklub B Logo Brylle Boldklub Brylle Boldklub
De Grønne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
EGB A Logo Ejby IK Ejby IK
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Hold Astrid B Logo Sønderris Sports klub Sønderris Sports klub
Hold Thomas B Logo Sønderris Sports klub Sønderris Sports klub
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF
Marienlyst B Logo Marienlyst Marienlyst
Næsby boldklu A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Strib IF A Logo strib IF strib IF
Ubberud IF Logo Ubberud IF Ubberud IF
Vinding SF B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Puljestart lør. kl. 8.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Kolding Boldklub 1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Korup IF B Logo Korup IF Korup IF
MG&BK U8 Piger C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Mini-spurt B Logo Bogense G & IF Bogense G & IF
Søhus/stige C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Søhus
Ubberud IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ubberud

Arrangør: Ubberud IF
Sted: Ubberud hallen
Adresse: Ubberudvej 30
Postnr: 5491
By: Blommenslyst
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2016>
mationtofr
29123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 03-03-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter