Deltagere til Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse

Kæmpe sommerstævne i Tølløse på Midtsjælland med Sjællands måske største pokaler. Samt stor pengepræmie til de ældste årgange.

U 17 drenge 11 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 drenge 8 mands  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Benløse IF C Logo Benløse IF Benløse IF
HIK - 2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Høng GF B Logo Høng GF Høng GF
Kr. Eskilstrup C Logo Kirke Eskilstrup Boldklub Kirke Eskilstrup Boldklub
Liverpool A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Svogerslev Rød B Logo Svogerslev boldklub Svogerslev boldklub
Tølløse Boldklub U10 C Logo Tølløse boldklub Tølløse boldklub
Urmston Meadowside, Manchester Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Urmston Meadowside
Vanløse IF B Logo Vanløse IF Vanløse IF
Vipperød boldklub U10 drenge C Logo Vipperød BK Vipperød BK

U10 Piger 5 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Danse pigerne B Logo Dianalund IF Dianalund IF
HIC A Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
Tølløse U10 super piger C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Tølløse U9 Super piger C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Taastrup FC C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Vemmelev SG&I C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vemmelev
Vemmelev SG&I 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vemmelev

U11 drenge 8 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De Gule C Logo Toreby-Grænge Boldklub Toreby-Grænge Boldklub
HVB Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Raklev B Logo Raklev GI Raklev GI
SBI slagelse 2 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tølløse C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

U12 drenge 8 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag efter frokost

Holdnavn Niv Logo Klub
Kalundborg GB Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Kalundborg GB C Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Kr. Eskilstrup C Logo Kirke Eskilstrup Boldklub Kirke Eskilstrup Boldklub
Raklev 1 C Logo Raklev GI Raklev GI
Raklev 2 C Logo Raklev GI Raklev GI
TBK 2 B Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
TBK 3 C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U12 Piger 8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HGB C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub

U13 drenge 8 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Daniels drenge B Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Henriks drenge B Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Sorø B Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja

U14 drenge 11 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
FA2000 B B Logo FA 2000 FA 2000
FHF B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
KFUM03 Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Sorø B Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja

U15 drenge 11 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Piger 11 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub

U7 drenge 5 mands  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
DIF 1 B Logo Dianalund IF Dianalund IF
DIF 2 C Logo Dianalund IF Dianalund IF
FHF B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Greve hvid 1. B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG 3 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG1 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG2 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Himmelev-Veddelev A B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev B B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I 1 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Ringsted IF B Logo Ringsted IF Ringsted IF
rosenhøj bk A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Sørbymagle IF C Logo Sørbymagle idrætsforening Sørbymagle idrætsforening
Tølløse U7 superhold C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Valby Boldklub C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U8 drenge 5 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HIK 08 B1 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holbæk b&i B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hvalsø IF C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Raklev Logo Raklev GI Raklev GI
RB1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906 Roskilde Boldklub
RB2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906 Roskilde Boldklub
Team AS B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team AS
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Tøllse C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

U9 drenge 5 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Borup IF C Logo Borup IF Borup IF
FC Storebælt U9 B Logo FC Storebælt FC Storebælt
Fløng-Hedehusene 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fløng-Hedehusene
Fløng-Hedehusene Fodbold 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fløng-Hedehusene
Store merløse Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
Team AS B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team AS
Team AS C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team AS
Tølløse Bold Klub B Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Tølløse Bold Klub Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

U9 Piger 5 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Tølløse Boldklub
Sted: TBK baner i Tølløse
Adresse: Sportsvej 3
Postnr: 4340
By: Tølløse
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 10-06-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter