Deltagere til Viborg F.F. Vintercup 2016

Når foråret står for døren, tager Viborg F.F. hul på løjerne med en spændende fodboldturnering. Prøv en anderledes turnering, hvor underlaget er indbydende til flot fodbold. Der spilles 5:5 på en bane på vores kunstgræs bane.

U-10 Drenge  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Give-Brande United A Logo Give Fremad Give Fremad
HOG B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ikast FS I B Logo Ikast FS Ikast FS
Ikast FS II B Logo Ikast FS Ikast FS
Mejrup B Logo Mejrup GU Mejrup GU
SIK A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Struer B1 B Logo Struer Boldklub af 1904 Struer Boldklub af 1904
Struer B2 B Logo Struer Boldklub af 1904 Struer Boldklub af 1904
VFF 2 B Logo Viborg FF Viborg FF
VFF1 A Logo Viborg FF Viborg FF

U-11 Drenge  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
ASV/HB A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
BMK 90 B Logo BMK 90 BMK 90
BT/SVIF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Cool kids B Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
HSK B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Mejrup U-12 piger B Logo Mejrup GU Mejrup GU
Mønsted / Sparkær A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mønsted / Sparkær
NUGF Viborg B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
Skiller Boys A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Thisted FC 3 B Logo Thisted FC Thisted FC
Thisted FC 1 A Logo Thisted FC Thisted FC
Thisted FC 2 A Logo Thisted FC Thisted FC

U-12 Drenge  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
AGF A Logo Århus GF Århus GF
ASV/Hadsund Boldklub A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
ASV/Hadsund Boldklub 2 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Foulum IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Foulum IF
Hog 1 A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Holstebro 2 B Logo Holstebro boldklub Holstebro boldklub
Holstebro 3 B Logo Holstebro boldklub Holstebro boldklub
Holstebro Boldklub A Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
IFS X A Logo Ikast FS Ikast FS
IFS Y A Logo Ikast FS Ikast FS
IFS Z B Logo Ikast FS Ikast FS
Lethal Disease Warriors B Logo Horsens FS Horsens FS
Lyseng 2 A Logo IF Lyseng IF Lyseng
Mønsted / Sparkær B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mønsted / Sparkær
Måbjerg IF B Logo Måbjerg IF Måbjerg IF
U12 B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
Viborg FF Logo Viborg FF Viborg FF
VIK B Logo vinderup IK vinderup IK

Arrangør: Viborg FF
Sted: Viborg F.F.'s Anlæg
Adresse: Kirkebækvej 94
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<februar 2016>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29123456

Frist: 08-02-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter