Deltagere til Kerteminde Cup 2016

For 12. gang afholder Kerteminde Boldklub traditionen tro udendørs fodboldstævne på Kerteminde Stadion den 24 – 25 & 26 juni - 2016. Kære træner/leder Kerteminde Boldklub har hermed fornøjelsen af, at byde velkommen til fodboldstævne i Kerteminde.

U 10 Drenge  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Vest B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Fjordager IF C Logo Fjordager IF Fjordager IF
gørlev if C Gørlev Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Gørlev Idrætsforening
Gørlev if A Gørlev Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Gørlev Idrætsforening
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
HGB 1 B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Kerteminde BK B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo U10 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
SGIF Super 10 B Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
U10 B Logo Højby IF Højby IF
Ålholm 2006 C Logo Ålholm If Ålholm If

U 10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gørlev IF - U10 piger C Gørlev Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Gørlev Idrætsforening
Ålholm 2006 Piger C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 11 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum/Daugård B Logo Engum UI Engum UI
Greve Fodbold A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
KB B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
SGIF Super 11 B Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U 11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
Harboøre/Thyborøn IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF
Mean girls A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
U11 B Logo Højby IF Højby IF
Ålholm I B Logo Ålholm If Ålholm If

U 12 Drenge  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Andrup A Logo Andrup IF Andrup IF
BGF B Logo Båring Gymnastikforening Båring Gymnastikforening
Drengene fra Ryslinge C Logo Ryslinge Boldklub Ryslinge Boldklub
GVI 1 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Harboøre/Thyborøn IF B Logo Harboøre IF Harboøre IF
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Herlufsholm B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Herlufsholm
Kerteminde BK - hold 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
kerteminde BK - hold 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Skjold 2004 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold 2004 A A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skælskør U12 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skælskør BK & IF
SSH Fodbold A Logo Stouby GIF Stouby GIF
U12 B Logo Højby IF Højby IF
Ålholm 2004 C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Helsted Fremad IF.
Jens`s Piger B Logo Glamsbjerg if Glamsbjerg if
Kirke Helsinge IF B Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening
Marienlyst A Logo Marienlyst Marienlyst

U 13 Drenge  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Engum UI C Logo Engum UI Engum UI
Havdrup A A Logo Havdrup GI Havdrup GI
Havdrup C C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Kerteminde U13 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Krarup Espe Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Krarup Espe
Nyborg A Logo Nyborg G&IF Nyborg G&IF
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Skælskør U13 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skælskør BK & IF
SSH Fodbold B Logo Stouby GIF Stouby GIF
Torbens drenge B Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
U13 C Logo Højby IF Højby IF
Ålholm 2003 I A Logo Ålholm IF Ålholm IF
Ålholm 2003 II C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bogense Fodbold B Logo Bogense G & IF Bogense G & IF
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
Harboøre/Thyborøn IR B Logo Harboøre IF Harboøre IF
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Kerteminde 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U 14 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Kerteminde U14 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo boldklub A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
SSH Fodbold A Logo Stouby GIF Stouby GIF
Ålholm 2002 C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 14 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 15 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum UI C Logo Engum UI Engum UI
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Kerteminde BK - hold 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
kerteminde BK - hold 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Krarup Espe B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Krarup Espe
Ålholm 2001 I B Logo Ålholm IF Ålholm IF
Ålholm U15 B Logo Ålholm If Ålholm If

U 15 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brenderup/Ejby/Gelsted A Logo Brenderup IF Brenderup IF
H C piger B Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Harboøre/Thyborøn IF B Logo Harboøre IF Harboøre IF
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Herlufsholm B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Kerteminde Boldklub B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
nørre åby tøserne 1 A Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK

U 7 MIX  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 C Logo Dalum IF Dalum IF
Fraugde C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fraugde
SGIF Fantastisk Fantastisk Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF Super Fantastisk B Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Åholm rød lll Logo Ålholm If Ålholm If
Ålholm hvid 1 Logo Ålholm If Ålholm If
Ålholm Rød I C Logo Ålholm IF Ålholm IF
Ålholm Rød II C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 8 Drenge  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden 1 B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden 3 B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Fjordager IF 1 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager IF 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Kerteminde 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kirke Helsinge IF C Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening
SGIF super 8 B Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U 8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Kirke Helsinge IF B Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening

U 9 Drenge  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Blå B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Fjordager IF 1 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager IF 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
GVI rødderne A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Hvid B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Kerteminde B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Korup Gutterne B Logo Korup IF Korup IF
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Ryslinge C Logo Ryslinge Boldklub Ryslinge Boldklub
SGIF Super 9 - 1 B Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF Super 9 - 2 Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Ålholm 2007 I C Logo Ålholm IF Ålholm IF
Ålholm 2007 II C Logo Ålholm IF Ålholm IF
Aarslev BK 1 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Aarslev BK 2 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U 9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bogense Fodboldklub B Logo Bogense G & IF Bogense G & IF
Greve A A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve B B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Aarslev BK C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U10 Dr. 8 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fjordager IF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
GVI Blå B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI Hvid A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Kims drenge B Logo Glamsbjerg if Glamsbjerg if
Ålholm 2006 C Logo Ålholm IF Ålholm IF

Arrangør: Kerteminde Boldklub
Sted: Kerteminde Stadion
Adresse: Enggade 19
Postnr: 5300
By: Kerteminde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 25-05-2016

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter