Deltagere til Løve Cup 2016

Plads ved Løve Cup i B1903 i U10B (8-mands). Spiller fredag den 22. april. Også pladser i U6, der spiller lørdag den 23. april. Øvrige rækker er fyldt.

U10A (2006) - 5mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10A (2006) - 8mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10B (2006) - 5mands  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Hold1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk Stefan U10 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk.Stefan
Boldkluben Rødovre B Logo Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre
Dreamers B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Eagles B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Hold3 HVIS C Logo B1903 B1903
Hold3 SORT C Logo B1903 B1903
Jægersborg Blå B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Jægersborg Hvid B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Virum Grøn B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Virum Hvid B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Østerbro IF B C Logo Østerbro IF Østerbro IF

U10B (2006) - 8mands  | B  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 B1 B Logo B1903 B1903
B1903 B2 B Logo B1903 B1903
Frederikssund FB 2 B Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
HG Hvid B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK - 2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hold3 C Logo B1903 B1903
Husum Boldklub Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
KB lions B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Roskilde Kfum C Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Valby Boldklub U10 B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U11A (2005) - 8mands  | A  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
A-1 A Logo FA 2000 FA 2000
A2-1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
B.93 A1 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1903 06
B1903 Hästens A Logo B1903 B1903
BSV 2005 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Farum BK A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Fremad Valby A Logo Fremad Valby Fremad Valby
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hellerup Idræts Klub A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
LBK 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
RB Rødderne A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Rønne ik A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rønne ik
SIF 1 A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
VIF 1 A Logo Vanløse IF Vanløse IF
Værebro if A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet V-i-f

U11B (2005) - 8mands  | B  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
A-2 B Logo FA 2000 FA 2000
A2 Pelle1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
A2 Pelle2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk Stefan U11 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk.Stefan
Farum 2 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
HUI-Kenneth B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Humlebæk BK B Logo Humlebæk BK Humlebæk BK
JA Auto B Logo B1903 B1903
KB A2-2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Hvid B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LBK 2 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Løverne B Logo B1903 B1903
Rønne ik 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rønne ik
The Lions C Logo B1903 B1903

U12A (2004) - 8mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 U12A A Logo B1903 B1903
B1903 U12-A2 A Logo B1903 B1903
B93 1 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 2 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Espergærde IF A Logo Espergærde IF Espergærde IF
FC Nordsjælland A Logo FC Nordsjælland FC Nordsjælland
Fremad Valby A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Svogerslev 1 A Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub

U12B (2004) - 8mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 U12B B Logo B1903 B1903
B1903's U12 Løver C Logo B1903 B1903

U5 (2011) - 3 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 (2010) - 3 mands  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Holte 1 A Logo FC holte FC holte
FC Holte 2 A Logo FC holte FC holte
Fremad Valby U6 - 1 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby U6 - 2 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Geparder Logo B1903 B1903
Hold A B Logo Aakanden GF Aakanden GF
Jægersborg Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB6E Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Leoparder Logo B1903 B1903
Løver Logo B1903 B1903
Pantere Logo B1903 B1903
Pumaer Logo B1903 B1903
Rishøj BK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rishøj Bk
rosenhøj C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Tigre Logo B1903 B1903

U7 (2009) - 3 mands  | Herrer/Drenge

37 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Hvid A Logo Aakanden GF Aakanden GF
AB - Real Madrid 1 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB - Real Madrid 2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
FFKS piger C Logo Frederiksværk Fodbold Klub Frederiksværk Fodbold Klub
Fix 1 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Galaticos B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Gladsaxe Hero - Boys B Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
Greve hvid 1. Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve hvid 2. Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve hvid 3. Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI 1 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
hammers C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Hold 1 Logo B1903 B1903
Hold 2 Logo B1903 B1903
Hold 3 Logo B1903 B1903
Hold 4 Logo B1903 B1903
Hold 5 Logo B1903 B1903
Hold 6 Logo B1903 B1903
Hold 7 Logo B1903 B1903
Hold 8 Logo B1903 B1903
Hold 9 Logo B1903 B1903
JB Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB BARCELONA B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB REAL MADRID A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj 1 Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Solrød FC 1 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Valby Boldklub 1 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vallensbæk IF 1 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 3 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vestia U7 hold 1 B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Værløse BK B Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub
West Ham C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub

U8A (2008) - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Logo Aakanden GF Aakanden GF
AB Tårnby 1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 - Sort1 A Logo B1903 B1903
B1903 - Sort2 A Logo B1903 B1903
B93 - Måltyvene A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bayern München A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
BK Friheden A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BSV 1 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Farum 2 A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte A Logo FC Holte FC Holte
GVI Blå A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI Hvid A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Himmelev-Veddelev Boldklub A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Kastrup A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Roskilde KFUM Hvid A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
VSB Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U8B (2008) - 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 - Hvid1 B Logo B1903 B1903
B1903 - Hvid2 B Logo B1903 B1903
Bjørnene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk.Stefan
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Skjold - Skjoldungerne B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BSV 2 B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
CIK1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIK
CIK2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIK
Dragør BK 1 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør BK 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum 1 B Logo Farum boldklub Farum boldklub
HIK 08 B1 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 08 B1 (2) B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Himmelev-Veddelev Boldklub B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvidovre IF 1 Logo Hvidovre if Hvidovre if
Hvidovre IF 2 Logo Hvidovre if Hvidovre if
JB U8 C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB BARCELONA B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U8B B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Roskilde KFUM Blå B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Svogerslev B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Tottenham B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U9A (2007) - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 93 Hvid A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 SORT A A Logo B1903 B1903
B1903 SORT B A Logo B1903 B1903
B93 Blå A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Espergærde IF A Logo Espergærde IF Espergærde IF
FIX 2 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Herlev B73 1 A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
HUI A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Humlebæk BK A Logo Humlebæk BK Humlebæk BK
KB Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB stjernerne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Skjold Sort A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skovshoved A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Taastrup FC 1 A Logo Taastrup FC Taastrup FC
Østerbros Ørne 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B 93

U9B (2007) - 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Blå Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AakandenGF
B1903 HVID A B Logo B1903 B1903
B1903 HVID B B Logo B1903 B1903
B1903 HVID C C Logo B1903 B1903
Espergærde IF B Logo Espergærde IF Espergærde IF
Herlev B73 2 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Herlev B73 3 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Hornbæk 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hornbæk 07
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 3 B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Humlebæk BK B Logo Humlebæk BK Humlebæk BK
KB B1 Leoparderne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB B1 Løverne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB piraterne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Skjold rød B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skovshoved 1 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skovshoved 2 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Tune IF 1 B Logo Tune IF Tune IF
Taastrup FC 2 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Ølstykkke FC1 B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC
Ølstykkke FC2 C Logo Ølstykke FC Ølstykke FC
Ørnene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk.Stefan
Østerbros Ørne 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B 93

Arrangør: B1903
Sted: B1903
Adresse: Lyngbyvej 270
Postnr: 2900
By: Hellerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 21-04-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter