Deltagere til HIK CUP 2016

Hellerup Idræts Klub afholder HIK CUP 2016 lørdag d. 4. & søndag d. 5. for årgang 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 & 2011. HIK CUP 2016 tilbyder mange kampe, kort ventetid, godebaner og vi har flere års erfaring med stævneafholdelse.

U10 (2006) A  | A  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 13.15-17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
A1 A Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
AB A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B1903 A Logo B1903 B1903
BBU10 A Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Bk Olympic A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk Olympic
BSV A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Espergærde IF A Logo Espergærde IF Espergærde IF
FC Holte A Logo FC Holte FC Holte
FIX Eagles A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GVI hvid A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK 06 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HUI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørsholm Usserød Idrætsklub
Jægersborg A Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB A2 Løver A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
RB 1906 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Skjold rød A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Sundby 1 A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U10 (2006) B/C  | BC  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 09.00-13.00

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Vest B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 B B Logo B1903 B1903
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FIX Flyers B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
FIX Kickers C Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
GVI Blå B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK 06 B1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 06 B2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HUI Rød B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørsholm Usserød Idrætsklub
Husum Boldkub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Jægersborg Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KFUM B Logo KFUMs Boldklub København KFUMs Boldklub København
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Løverne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk.Stefan
Nykøbing FC ( Bears) B Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Skjold blå B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Sundby 2 B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
TIF U10 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF
Union B Logo Boldklubben Union Boldklubben Union

U5 (2011)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 09.30-12.00

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Äakanden GF
BK FIX' Hajer C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
BK FIX' Ørne C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
HIK 1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U6 (2010)  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 09.30-12.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Blåt hold B Logo Aakanden GF Aakanden GF
Dragør 1 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FC Holte 1 A Logo FC Holte FC Holte
FC Holte 2 A Logo FC Holte FC Holte
HIK 1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hold A B Logo Aakanden GF Aakanden GF
HUI 1 Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Kastrup Boldklub 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Hvid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Sort A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Sort A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
TIF U6 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF

U7 (2009) A  | A  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 12.30-15.00

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Logo Aakanden GF Aakanden GF
AB - Real Madrid 1 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB - Real Madrid 2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
FBI A Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
GVI 1 A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK 1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HUI-Blå A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB REAL MADRID A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB-Neymar A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RBK 1 (Ruderdal Boldklub) A Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
Østerbro 5 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 1 A Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 (2009) B/C  | BC  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 12.30-15.00

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Hvid B Logo Aakanden GF Aakanden GF
BK SKjold Lørdagsholdet C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Gilleleje FK C Logo Gilleleje Fodboldklub Gilleleje Fodboldklub
Gladsaxe Hero - Boys B Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
GVI 3 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 4 C Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HG 3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 4 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK 10 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 5 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 6 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 7 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 8 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 9 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB BARCELONA B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB-Suarez B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RBK 2 B Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
RBK 3 C Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
SGIF B Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
West Ham Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Østerbro IF 2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 3 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 4 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U8 (2008) A  | A  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09.00-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Äakanden GF
A.G.F. Hvid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Äakanden GF
AB Tårnby A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Bayern München A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
BSV A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
GVI Blå A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI Hvid A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HEKLA KYOTo A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HI U8 - HVID A Logo Herlev IF Herlev IF
HIK 08 A A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Ørestad IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF

U8 (2008) B/C  | BC  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09.00-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Bjørnene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk.Stefan
Blåt hold B Logo Aakanden GF Aakanden GF
HEKLA United B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIK 08 B3 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HUI - Barca B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hvidovre IF 1 Logo Hvidovre if Hvidovre if
Hvidovre IF 2 Logo Hvidovre if Hvidovre if
JB U8 C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
RBK B Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
RBK 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RBK
Slangerne C Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub

U9 (2007) A  | A  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09.00-13.00

Holdnavn Niv Logo Klub
B 93 Blå A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B 93 Hvid A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 A A Logo B1903 B1903
B73 hold1 A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Espergærde IF 1 A Logo Espergærde IF Espergærde IF
FA 2000 A Logo FA 2000 FA 2000
Farum A A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FIX1 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fremad 1 A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Green Strategy A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
HIK 07 A A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holbæk B&I A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HUI A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB Blå A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Hvid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
kb løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
kb stjernerne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge BK 1 A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
SIF 1 A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
SIF 2 A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Totti´s Drenge A Logo Vanløse IF Vanløse IF
VSB A Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Ørne A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U9 (2007) B/C  | BC  | Herrer/Drenge

47 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 13.30-17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå B Logo Aakanden GF Aakanden GF
B1903 B B Logo B1903 B1903
B1903 B2 B Logo B1903 B1903
B1903 C C Logo B1903 B1903
B73 hold 2 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 hold 3 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B93 Lyseblå B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93TT B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Cafax B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
De seje drenge C Logo Ishøj Boldklub Ishøj Boldklub
Espergærde 2 B Logo Espergærde IF Espergærde IF
FA 2000 Blå B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 Hvid B Logo FA 2000 FA 2000
Farum B B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FIX 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
FIX 3 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fremad 2 B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad 3 B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Grønne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vanløse boldklub
Hekla Bryggen C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla City C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIK 07 B1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 07 B2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 07 B2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 07 B3 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hornbæk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hornbæk 07
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 4 Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Husum Grøn B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Kastrup 1 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
kb piraterne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KFUM 1 B Logo KFUMs Boldklub København KFUMs Boldklub København
KFUM 2 C Logo KFUMs Boldklub København KFUMs Boldklub København
Køge BK 2 C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Røde B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vanløse boldklub
Skjold B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
TIF U9 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF
Valby boldklub Hold.1 B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
VSB 1 B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Westhouse C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Ørne B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Ørnene Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk.Stefan

Arrangør: Hellerup Idræts Klub
Sted: HIK
Adresse: Bregnegårdsvej 25
Postnr: 2900
By: Hellerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 22-05-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter