Deltagere til Bramdrupdam GIF U10

Så er der igen U10 årgangsstævne i Bramdrupdam. Sidste år deltog over 50 hold fra hele regionen. Bemærk at der i år spilles 8-mands i visse rækker.

U10 Drenge A 8-mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø GF Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BGIF D A A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BUI U10A A Logo Broager UI Broager UI
EfB A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Kolding Boldklub A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding IF A Logo Kolding IF Kolding IF
Stensballe IK A Logo Stensballe IK Stensballe IK
SUB 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
ØSVN A Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U10 Drenge B 8-mands  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
BGIF D B B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
EfB B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
HFK B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Kolding Boldklub B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Lunderskov U10B B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
NBSIF 1 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Rødekro IF Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Seest B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Seest
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U10 Drenge C 5-mands  | C  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
BGIF D C Gul C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF D C Rød C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BUI U10C C Logo Broager UI Broager UI
EfB C Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
FB U10 Drenge C Logo Fynslund Boldklub Fynslund Boldklub
NBSIF 2 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Rødekro IF Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Sanderum BK C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Stensballe IK 2 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
U10 KB C C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
ØSVN C Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U10 Pige øve. 8mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF piger 8-mands A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF A Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst

U10 Piger B 5-mands  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF piger b B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U10 Piger C 5-mands  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF piger c C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening

Arrangør: Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Sted: Bramdrupdam
Adresse: Bramdrupskovvej 110
Postnr: 6000
By: Kolding
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 28-05-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter