Deltagere til Bramdrupdam GIF U10

Så er der igen U10 årgangsstævne i Bramdrupdam. Sidste år deltog over 50 hold fra hele regionen. Bemærk at der i år spilles 8-mands i visse rækker.

U10 Drenge A 8-mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø GF Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BGIF D A A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BUI U10A A Logo Broager UI Broager UI
EfB A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Kolding Boldklub A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding IF A Logo Kolding IF Kolding IF
Stensballe IK A Logo Stensballe IK Stensballe IK
SUB 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
ØSVN A Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U10 Drenge B 8-mands  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
BGIF D B B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
EfB B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
HFK B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Kolding Boldklub B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Lunderskov U10B B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
NBSIF 1 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Rødekro IF Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Seest B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Seest
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U10 Drenge C 5-mands  | C  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
BGIF D C Gul C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF D C Rød C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BUI U10C C Logo Broager UI Broager UI
EfB C Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
FB U10 Drenge C Logo Fynslund Boldklub Fynslund Boldklub
NBSIF 2 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Rødekro IF Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Sanderum BK C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Stensballe IK 2 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
U10 KB C C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
ØSVN C Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U10 Pige øve. 8mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF piger 8-mands A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF A Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst

U10 Piger B 5-mands  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF piger b B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U10 Piger C 5-mands  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF piger c C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening

Arrangør: Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Sted: Bramdrupdam
Adresse: Bramdrupskovvej 110
Postnr: 6000
By: Kolding
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 28-05-2016


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter