Deltagere til Sparkron Ulvehøj Cup 2017

Vorup FB og Sparekassen Kronjylland Vorup, byder endnu en gang velkommen til Sparkron Ulvehøj Cup. I år er der præmier på 4000kr til vindere i de ældste A-rækker. Yderligere information om årets program med deltagende hold kan findes på website...

U07 - drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28.dec.16

Holdnavn Niv Logo Klub
DB Fodbold B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
DB Fodbold 2 A Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Hadsten sk B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad IF B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF A Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
MIK drengene B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Spentrup u7 C Logo Spentrup if Spentrup if
TRIF B Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening

U08 - drenge  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28.dec.16

Holdnavn Niv Logo Klub
Ebeltoft Goldkickers B Logo Ebeltoft IF Ebeltoft IF
GUI B Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Hadsten sk B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad 2 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 4 C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
HOG 2 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG1 A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
If alliancen 1 A Logo IF Alliancen IF Alliancen
If alliancen 2 C Logo IF Alliancen IF Alliancen
Langå IK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Langå
Langå IK 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Langå
Overlund GF 1 A Logo Overlund GF Overlund GF
Overlund GF 2 A Logo Overlund GF Overlund GF
Spentrup if 1 C Logo Spentrup if Spentrup if
Spentrup if 2 C Logo Spentrup if Spentrup if

U09 - drenge  | Herrer/Drenge

29 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 8.januar 17

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjerregrav Boldklub B Logo Bjerregrav Boldklub Bjerregrav Boldklub
De små gule B Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
GUI A Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
HEI A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad IF 1 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
HOG hinnerup B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK(1) A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HSK(2) B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Høst IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høst IF
IF Alliancen 1 A Logo IF Alliancen IF Alliancen
IF Alliancen 2 C Logo IF Alliancen IF Alliancen
Kristrup Boldklub C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub B Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Langå C Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
Lystrup IF 1 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup IF 2 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup IF 3 A Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup IF 4 C Logo Lystrup IF Lystrup IF
Rougsø FF A Logo Rougsø FF Rougsø FF
Spentrup u9 C Logo Spentrup if Spentrup if
Virup if B Logo Virup if Virup if
Virup if A Logo Virup if Virup if
VRI A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
ØBG A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
Aabyhøj IF C Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Aabyhøj If B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Aabyhøj IF A Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF

U10 - drenge  | Herrer/Drenge

31 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29.dec. 16

Holdnavn Niv Logo Klub
HEI B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad IF B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 1 C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Hobro IK B Logo Hobro ik Hobro ik
Hobro IK C Logo Hobro ik Hobro ik
IF Alliancen 1 A Logo IF Alliancen IF Alliancen
IF Alliancen 2 B Logo IF Alliancen IF Alliancen
IF Alliancen 3 C Logo IF Alliancen IF Alliancen
Kristrup Boldklub C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub B Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
NBK/AIF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
NBK/AIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
NBK/AIF 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
Overlund A Logo Overlund GF Overlund GF
Randers KFUM B Logo Randers KFUM Randers KFUM
Romalt IF B B Logo Romalt IF Romalt IF
Romalt IF C C Logo Romalt IF Romalt IF
Rougsø FF B Logo Rougsø FF Rougsø FF
SIF Assentoft 1 A Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 B Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIF Assentoft 3 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIK Viborg A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Viborg C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Viborg 1 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Viborg 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Viborg FF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Viborg FF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
VSK Aarhus B Logo VSK Aarhus VSK Aarhus

U11 - drenge  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29.dec. 16

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsten SK 1 A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 2 C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hobro ik 1 B Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro ik 2 B Logo Hobro IK Hobro IK
HSF 1 A Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
HSF 2 B Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
HSF 3 C Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
LIK B Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
Rougsø FF C Logo Rougsø FF Rougsø FF
TST B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TST
U11 drenge B B Logo Søften Gymnastikforening Søften Gymnastikforening
VRI B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
Aabyhøj IF A Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Aabyhøj IF C Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Aabyhøj IF B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Aabyhøjdespringerne B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Aabyhøjre Vigepligt B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Aabyhøjst sandsynligt B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF

U12 - drenge  | A  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 30.dec. 16

Holdnavn Niv Logo Klub
Hornbæk 1 A Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
Hornbæk 2 A Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
hornslet if 1 A Logo hornslet if hornslet if
Intersport vejle A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
MIK 1 A Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Overlund GF A Logo Overlund GF Overlund GF
SIF Assentoft 1 B Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
Stensballe A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Viborg FF 1 A Logo Viborg FF Viborg FF
Viborg FF 2 A Logo Viborg FF Viborg FF
Aalborg Freja A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U12 - drenge  | BC  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 30.dec. 16

Holdnavn Niv Logo Klub
De Seje Hedenstedgutter C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Helsted Fremad IF 1 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK
Hornbæk 3 B Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
hornslet 2 B Logo hornslet if hornslet if
hornslet 3 C Logo hornslet if hornslet if
Høst IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høst IF
Høst IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høst IF
IF Alliancen 1 B Logo IF Alliancen IF Alliancen
IF Alliancen 2. C Logo IF Alliancen IF Alliancen
IF Alliancen 3. C Logo IF Alliancen IF Alliancen
Kb1 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Kb2 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Kb3 B Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
MIK 2 B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Nørager BK B Logo Nørager Boldklub Nørager Boldklub
Overlund GF B Logo Overlund GF Overlund GF
Randers KFUM C Logo Randers KFUM Randers KFUM
SIF Assentoft 2 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
Viborg FF 3 B Logo Viborg FF Viborg FF
Aalborg Freja B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U13 - drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 30.dec. 16

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande IF A Logo Brande IF Brande IF
Cafe Borgen A Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
De grønne stjerner A Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
De Hvide Ulve A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Thy A Logo Thisted FC Thisted FC
Herning Fremad 1 A Logo Herning Fremad Herning Fremad
Herning Fremad 2 A Logo Herning Fremad Herning Fremad
Hornslet IF A Logo Hornslet IF Hornslet IF
IF Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng

U13 - drenge  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 30.dec. 16

Holdnavn Niv Logo Klub
BMI C Logo Beder-Malling Idrætsforening Beder-Malling Idrætsforening
De seje fra Åbyhøj C Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Helsted Fremad IF C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 1 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Hornslet IF C Logo Hornslet IF Hornslet IF
Hornslet IF B Logo Hornslet IF Hornslet IF
Høst IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høst IF
Høst IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høst IF
Åbydrengene B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF

U14 - drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 7.januar 17

Holdnavn Niv Logo Klub
Al-Shabab A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Nordvestjysk Elservice A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
united A Logo Allingåbro IF Allingåbro IF

U14 - drenge  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 7.januar 17

Holdnavn Niv Logo Klub
Allingåbro if/Nøeager b B Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
Hornslet 1 B Logo Hornslet IF Hornslet IF
Hornslet 2 B Logo Hornslet IF Hornslet IF
Hornslet 3 C Logo Hornslet IF Hornslet IF
Hornslet 4 C Logo Hornslet IF Hornslet IF
Langå IK 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Langå IK
Langå IK 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Langå IK
Lif-vif B B Logo Lystrup IF Lystrup IF
pink dynamite B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
RK 03+ C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RK 03

U15 - drenge  | A  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 8.januar 17

Holdnavn Niv Logo Klub
DT02 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ebeltoft 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ebeltoft
FC Alliancen A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Freestyle A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
LDM revision Vejle A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Pappas Pizza Tørring A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
R2 Agro A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
ReeAct A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sport24 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Ninja Power A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Teletoppierne A Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening

U15 - drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 8.januar 17

Holdnavn Niv Logo Klub
Al-Shabab B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ebeltoft 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ebeltoft
Enhjørningerne B Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening
Ommersyssel IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel If
SMIFF 1 B Logo SMIFF SMIFF
SMIFF 2 C Logo SMIFF SMIFF
Wonder Boys C Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening

U16 - drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 6.januar 17

Holdnavn Niv Logo Klub
Diegos disciple A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
DT02 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skovsgaard B A Logo Skovsgaard Boldklub Skovsgaard Boldklub
Tre musketerer + en A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Værum IF

U16 - drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 7.januar 17

Holdnavn Niv Logo Klub
Langes stjerner A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Vædderbo B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U17 - drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 6.januar 17

Holdnavn Niv Logo Klub
Freja Reunion A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U17 - drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 7.januar 17

Holdnavn Niv Logo Klub
Team Vædderbo B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U19 - drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 6.januar 17

Holdnavn Niv Logo Klub
MI-TECH A Logo Randers FC Randers FC
Mojne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SUB 88 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Interfjord B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U19 - drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 7.januar 17

Holdnavn Niv Logo Klub
Team Interfjord A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Arrangør: Vorup Frederiksberg Boldklub
Sted: Ulvehøj Hallen
Adresse: Møllevangsvej 7, Haslund
Postnr: 8940
By: Randers SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2016>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 04-12-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter