Deltagere til AC Horsens BASE Erhverv Cup 2016

Start udendørs med super stævne for U9 og U10 5 mands (max 8), i A, B og C rækker. Trofæer til alle deltagere. Masser af kampe, minimum 4 af 18 min. Præmier for 50.000 Afholdes på AC Horsens nye kunstgræsbaner. Fine muligheder for forplejning undervejs.

U-10  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF C 3 C Logo Bredballe IF Bredballe IF
brædstrup 3 C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Egebjerg/Gedved C Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
FC Horsens C Logo FC Horsens FC Horsens
Fredericia FF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fredericia FF
Hatting Torsted C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens FS C Logo Horsens FS Horsens FS
Hovedgård IF C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Stensballe IK 3 C Logo Stensballe IK Stensballe IK

U-10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BMI B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BMI
brædstrup 2 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
Horsens FS B Logo Horsens FS Horsens FS
Hovedgård IF B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Stensballe IK 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
vejle fc B Logo Vejle FC Vejle FC

U-10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
brædstrup 1 A Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Egebjerg/Gedved A Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
Fredericia FF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fredericia FF
Ringkøbing A Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF
Silkeborg IF 1 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Stensballe IK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK

U-9  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Stensballe ik 3 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
VSF 3 C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U-9  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASA U9 B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ASA
Dalby GF B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
FC Horsens 2 B Logo FC Horsens FC Horsens
Horsens KFUM 1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Hovedgård IF B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Lund IF B Logo Lund IF Lund IF
Stensballe IK 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
VSF 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Østbirk IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Østbirk IF

U-9  | A  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ATI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ATI
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
FC Horsens 1 A Logo FC Horsens FC Horsens
Morud A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Silkeborg IF A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Sole IF A Logo Sole IF Sole IF
Stensballe IK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
SUB Sønderborg A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
VRI C Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
VSF 1 A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Arrangør: AC Horsens
Sted: CASA Arena
Adresse: Langmarksvej 59
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<marts 2016>
mationtofr
29123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 04-03-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter