Deltagere til ØB Sommerstævne - Ungdom

ØB's Sommerstævne 2016. Alle hold er garanteret 4 kampe, inkl. placeringskamp. Der vil være medaljer & sodavand til alle der deltager i stævnet på holdet. Max antal deltagere : U/7 = 5 spillere U/9 = 8 spillere U/11 = 11 spillere

U/11 8v8  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag 17.00 - 19.30

Holdnavn Niv Logo Klub
ØB C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U/7 3v3  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tirsdag 17.00 - 19.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fraugde
Fraugde 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fraugde
ØB B Logo Østre Boldklub Østre Boldklub
ØB - Hold 2 C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U/9 5v5  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag 17.00 - 19.30

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Sanderum BK 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Søndersø BK C Logo Søndersø Boldklub Søndersø Boldklub
ØB C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

Arrangør: Østre Boldklub
Sted: ØB's Anlæg
Adresse: Arkonavej 10B
Postnr: 5000
By: Odense C
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2016>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 25-07-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter