Deltagere til Giraf Cup 2016

Giraf Cup på Savanen I samarbejde med Knuthenborg Safaripark og FC Nakskov afholdes der igen i 2016 et stort stævne lørdag den 21. maj 2016. Kom og spil med giraffen og andre dyr....

U10 drenge  | Herrer/Drenge

27 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1990/DMI C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1990/DMI
Eskilstrup Eskilstrup Boldklub Logo ukendt af Staevner.dk Eskilstrup Boldklub
FC Nakskov 1 A Logo FC Nakskov FC Nakskov
FC Nakskov 2 C Logo FC Nakskov FC Nakskov
FC Nakskov 3 C Logo FC Nakskov FC Nakskov
FFB2 C Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Holmegaard 1 B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 3 C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Horslunde Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Horslunde
Maribo 1 Logo Maribo BK Maribo BK
Maribo 2 Logo Maribo BK Maribo BK
Næstved bøflerne Logo Næstved IF Næstved IF
Næstved Tigerne Logo Næstved IF Næstved IF
Næstved zebraer Logo Næstved IF Næstved IF
Præstø IF 1 C Logo Præstø IF Præstø IF
Præstø IF 2 Logo Præstø IF Præstø IF
Rudbjerg U-10 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudbjerg Forenede Boldklub
Rødby C Logo Rødby Boldklub Rødby Boldklub
SB B Logo Stubbekøbing Boldklub Stubbekøbing Boldklub
Sundby 1 B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Sundby 2 B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
Tgb B Logo Toreby-Grænge Boldklub Toreby-Grænge Boldklub
Valby Boldklub U10 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
ØGIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Østofte
Ørslev GIF B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U5 drenge  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Guldborg IF Logo Guldborg IF Guldborg IF
NAB 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr Alslev
NAB 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr Alslev
Nakskov 1 Logo FC Nakskov FC Nakskov
Nakskov 2 Logo FC Nakskov FC Nakskov
NFC1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
NFC2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
NFC3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
Rødby Boldklub C Logo Rødby Boldklub Rødby Boldklub
VB Logo Væggerløse Boldklub Væggerløse Boldklub
ØUB Logo Øster Ulslev Boldklub Øster Ulslev Boldklub

U5-U6 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 drenge  | Herrer/Drenge

38 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Minions C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B.frem B Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
De brave C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Horbelev
FK 05 næsehorn C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk05s løver C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HG-1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG-2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG-3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HI2010 B Logo Hundested Idrætsklub Hundested Idrætsklub
Karlslunde IF C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
kastrup boldklub 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
NAB Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr Alslev
Nakskov 1 Logo FC Nakskov FC Nakskov
Nakskov 2 Logo FC Nakskov FC Nakskov
Nakskov 3 Logo FC Nakskov FC Nakskov
Nakskov 4 Logo FC Nakskov FC Nakskov
Nakskov 5 Logo FC Nakskov FC Nakskov
Nakskov 6 Logo FC Nakskov FC Nakskov
Nakskov 7 Logo FC Nakskov FC Nakskov
Nfb Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordfalster forenede boldklubber
NFC1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
NFC2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
NFC3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
NiF 1 Logo Næstved if Næstved if
NiF 2 Logo Næstved if Næstved if
NIF3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Næstved
Rødby Boldklub PI C Logo Rødby Boldklub Rødby Boldklub
Spjellerup FK 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Spjellerup FK
Spjellerup FK 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Spjellerup FK
Spjellerup FK 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Spjellerup FK
Utterslev C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Utterslev
VIF 1 C Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF 2 A Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØGIF Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
ØUB Logo Øster Ulslev Boldklub Øster Ulslev Boldklub
ØUB 1 C Logo Øster Ulslev Boldklub Øster Ulslev Boldklub

U7 drenge  | Herrer/Drenge

57 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK2 Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
AIK65-3 Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
AIK65-hold 1 Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
B.frem 1 A Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
B.frem 2 B Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
B.frem 3 C Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
B1990/DMI C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1990/DMI
FC Nakskov 1 Logo FC Nakskov FC Nakskov
Fc Nakskov 2 Logo FC Nakskov FC Nakskov
FC Nakskov 3 Logo FC Nakskov FC Nakskov
FC Nakskov 4 Logo FC Nakskov FC Nakskov
FC Nakskov 5 Logo FC Nakskov FC Nakskov
Fk05 girafferne C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk05's ulve C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HG1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG4 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG5 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HGB 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holmegaard Boldklub
HGB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holmegaard Boldklub
HI 2009 - 1 B Logo Hundested Idrætsklub Hundested Idrætsklub
Holbæk B&I 1 A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&I 2 A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&I 3 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&I 4 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&I 5 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&I 6 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 3 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Maribo 1 A Logo Maribo BK Maribo BK
Maribo 2 B Logo Maribo BK Maribo BK
Maribo 3 B Logo Maribo Bk Maribo Bk
Maribo 4 B Logo Maribo Bk Maribo Bk
NAB 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Alslev
NAB 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr Alslev
NAB 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr Alslev
NFC-1 Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
NFC-2 Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
NFC-3 Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
NFC-4 Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
NIF 1 B Logo Næstved IF Næstved IF
Nyråd gul C Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Nyråd IF A Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Nyråd sort C Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Rødby Boldklub C Logo Rødby Boldklub Rødby Boldklub
Store Merløse Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
Suså IF 1 C Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening
Utterslev C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Utterslev
Valby Boldklub 1 B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
VB Logo Væggerløse Boldklub Væggerløse Boldklub
Vordingborg IF 1 C Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
Vordingborg IF 2 C Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
Vordingborg IF 3 C Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØGIF Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
ØGIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Østofte

U7-U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1938 Logo B1938 B1938
de tossede TGB piger 1 C Logo Toreby-Grænge Boldklub Toreby-Grænge Boldklub
Dølle Pigerne C Logo Døllefjelde-Musse IF Døllefjelde-Musse IF
ØUB 1 C Logo Øster Ulslev Boldklub Øster Ulslev Boldklub
ØUB 2 Logo Øster Ulslev Boldklub Øster Ulslev Boldklub

U8 drenge  | Herrer/Drenge

49 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF 2 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
Anders's aber A Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
Anders's påfugle C Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
BSV 1 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV 2 B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Eskilstrup Boldklub B Eskilstrup Boldklub Logo ukendt af Staevner.dk Eskilstrup Boldklub
Eskilstrup Boldklub 2 Eskilstrup Boldklub Logo ukendt af Staevner.dk Eskilstrup Boldklub
FC Nakskov Logo Nakskov Boldklub Nakskov Boldklub
FC Nakskov A Logo Nakskov Boldklub Nakskov Boldklub
FC Nakskov Logo Nakskov Boldklub Nakskov Boldklub
Fk grøn Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk rød B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
FLI B Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
HG KONTRAST Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG NÆSTVED EL-SERVICE Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG Q AUTO Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG SPEAK MEDIA Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HI2008 B Logo Hundested Idrætsklub Hundested Idrætsklub
KB Geparderne C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løverne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Horbelev/LUIF
Maribo 1 A Logo Maribo BK Maribo BK
Maribo 2 B Logo Maribo BK Maribo BK
Møns FK C Logo Møns FK Møns FK
Møns FK C Logo Møns FK Møns FK
NAB-1 B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NAB-2 B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NFC 1 A Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC 2 A Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC3 B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Nyråd IF C Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Næstved Grøn Logo Næstved IF Næstved IF
Næstved Hvid Logo Næstved IF Næstved IF
Næstved Rød Logo Næstved IF Næstved IF
SB C Logo Stubbekøbing Boldklub Stubbekøbing Boldklub
Spjellerup FK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Spjellerup FK
STIF C Logo Sandved Tornemark Idrætsforening Sandved Tornemark Idrætsforening
Sundby Ajax A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Sundby Barcelona B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
Team Nitro A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Tigerne B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Tingsted Boldklub B Logo Tingsted Boldklub Tingsted Boldklub
UBBERUD drenge u8 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Ulvene B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
VIF C Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØGIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Østofte
ØGIF Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Ørslev Sort B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U9 drenge  | Herrer/Drenge

43 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 B Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
B 1938 Logo B1938 B1938
FC Nakskov 1 A Logo Nakskov Boldklub Nakskov Boldklub
FC Nakskov 2 Logo Nakskov Boldklub Nakskov Boldklub
FC Nakskov 3 Logo FC Nakskov FC Nakskov
FK Sydsjælland 05 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
FLI C Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
kenneth`s ulveunger Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
Kongerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Horbelev/LUIF
MB1 A Logo Maribo Bk Maribo Bk
MB2 B Logo Maribo Bk Maribo Bk
MB3 C Logo Maribo Bk Maribo Bk
Møns FK 1 C Logo Møns FK Møns FK
Møns FK 2 C Logo Møns FK Møns FK
Møns FK 3 C Logo Møns FK Møns FK
Nab Grøn Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
Nab Blå B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NFC-1 A Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC-2 A Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC-3 B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC-4 Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NIF Grøn B Logo Næstved IF Næstved IF
Nyråd IF C Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Næstved blå B Logo Næstved IF Næstved IF
Næstved Rød B Logo Næstved IF Næstved IF
Ringsted IF Blå Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted IF Grøn Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted IF Rød Logo Ringsted IF Ringsted IF
Rødby C Logo Rødby Boldklub Rødby Boldklub
Rønnede IF C Logo Rønnede IF Rønnede IF
SB B Logo Stubbekøbing Boldklub Stubbekøbing Boldklub
Spjellerup FK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Spjellerup FK
Store Merløse B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
Tgb B Logo Toreby-Grænge Boldklub Toreby-Grænge Boldklub
UBBERUD drenge u9 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Ubberud drenge u9-2 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
VB Logo Væggerløse Boldklub Væggerløse Boldklub
Vi 39 gul Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vi 39 Sort Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
vildbasserne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Horslunde Boldklub
Ølstykke FC B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC
ØUB 1 Logo Øster Ulslev Boldklub Øster Ulslev Boldklub
ØUB 2 Logo Øster Ulslev Boldklub Øster Ulslev Boldklub

U9-U10 piger  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby 1 (u9) A Logo Brøndby IF Brøndby IF
de tossede TGB piger1 B Logo Toreby-Grænge Boldklub Toreby-Grænge Boldklub
Fk05´s seje tøser C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
NFC Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
Svend Gønge blå Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
Tårnby FF U10 Logo Tårnby FF Tårnby FF
Ubberud B Logo Ubberud IF Ubberud IF
VI-39 U9 Piger B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

Arrangør: Nakskov Boldklub
Sted: Knuthenborg Safaripark
Adresse: Knuthenborg Allé 1
Postnr: 4930
By: Maribo
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2016>
mationtofr
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 08-05-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter