Deltagere til Pinsecup - Brolagt 2016

Så er det vd at være sidste chance..ikke mange pladser tilbage...så skynd jer Flotte statuetter som præmier

Dr. U10 (06)5-mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Mandag d. 16

Holdnavn Niv Logo Klub
DIF U10 Banditter C Logo Dianalund IF Dianalund IF
DIF U10 Vikinger C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Holbæk 4 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk 5 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
sorø freja 1 C Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
sorø freja 2 C Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja

Dr. U10 (06) 8-mands  | BC  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 15

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjæverskov Orange B Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Bk. Hellas B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
DIF U10 Vikinger C Logo Dianalund IF Dianalund IF
DIFs Hårde Drenge C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Holbæk 3 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
LSF B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orient B Logo Orient GIF Orient GIF
SB50 U10 C Logo SB50 Fodbold SB50 Fodbold
sorø freja B Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
Suså C Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening
Svebølle BI B Logo Svebølle Boldklub & idrætsforening Svebølle Boldklub & idrætsforening
Turbodrengene B Logo Vanløse If Vanløse If
Taarnby FF B Logo Tårnby FF Tårnby FF
Vallensbæk B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

Dr. U11 (05) 8-mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 15

Holdnavn Niv Logo Klub
DIF U11 -1 C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Drengene C Logo Rørby/Værslev IF Rørby/Værslev IF
Hvidebæk C Logo Hvidebæk IF Hvidebæk IF
LBI C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
SBI Slagelse B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
skævinge B Logo IS Skævinge IS Skævinge
Sorø Freja C Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
St merløse B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet St merløse

Dr.U7 (år09) 5-mands  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 14

Holdnavn Niv Logo Klub
B 73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse 2 Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
BIF 1 A Logo Benløse IF Benløse IF
DIF 1 B Logo Dianalund IF Dianalund IF
DIF 2 C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Gundsølille B Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
LBI 1 C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
LBI 2 C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Skælskør B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skælskør BK & IF
Sorø Freja 1 B Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
Sorø Freja 2 C Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
Tune IF 1 Logo Tune IF Tune IF
Tune IF 2 Logo Tune IF Tune IF
Ugerløse B Logo Ugerløse IF Ugerløse IF

Dr.U8 (år08) 5-mands  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 15

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 1 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
BIF C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Dianalund IF B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Greve Fodbold C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hvidebæk C Logo Hvidebæk If Hvidebæk If
If Frem Bjæverskov C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Ishøj BK C Logo Ishøj Boldklub Ishøj Boldklub
KIF 2 C Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
LBI B Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Sorø Freja B Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
Tølløse C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Vemmelev 1 B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

Dr.U9 (år07) 5-mands  | BC  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 15

Holdnavn Niv Logo Klub
dianalund IF C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Haslev B B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Haslev C2 C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Herfølge 1 B Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Herfølge 2 B Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Himmelev/veddelev BK C Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Høng GF 1 C Logo Høng GF Høng GF
Høng GF 2 C Logo Høng GF Høng GF
Karlslunde IF Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KIF 1 B Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
Lynge Broby IF C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Præstø IF 1 B Logo Præstø IF Præstø IF
Præstø IF 2 C Logo Præstø IF Præstø IF
Skjold hvid B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Sorø Freja 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet twi@flowcon.com
Sorø Freja 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet twi@flowcon.com
Store merløse gul B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store Merløse IF
Store merløse blå C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
Svinninge IF C Logo Svinninge Idrætsforening Svinninge Idrætsforening
Viby if C Logo Viby Idrætsforening Viby Idrætsforening

Old Boys 8-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag d. 13 fra 17.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund 2 Logo Dianalund IF Dianalund IF
Dianalund Oldstars C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
DIF Oldboys C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Niløse IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Niløse IF
Ringsted AKC B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Årby B Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening Årby Gymnastik og Idrætsforening

Piger U10 5-mands  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 14

Holdnavn Niv Logo Klub
Guld pigerne C Logo dianalund if dianalund if

Piger U8/U9 5-Mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Mandag d. 16

Holdnavn Niv Logo Klub
B 73, Slagelse C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B 73, Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Brøndby 1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Dansepigerne B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Fk05 supertøser C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Sundby supertøzer C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
U9 Stjerner DIF A Logo Dianalund IF Dianalund IF

Senior 8-mands,damer  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag d. 13 fra 17.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Inge Juul C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Niløse IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Niløse IF
Team kølle Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
We are Back B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Årby C Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening Årby Gymnastik og Idrætsforening

U11/12 Piger 8-mands  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Mandag d. 16

Holdnavn Niv Logo Klub
Benløse if C Logo Benløse if Benløse if
Espergærde C Logo Espergærde IF Espergærde IF
Guldpigerne B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Hvalsø IF B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Ølstykke FC B Logo Ølstykke fc Ølstykke fc

U12 (årg04) 8-mands  | BC  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 14

Holdnavn Niv Logo Klub
AB U12 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
BK Frem C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
FA2000 B Logo FA 2000 FA 2000
FC Storebælt C Logo FC Storebælt FC Storebælt
Høje Taastrup C Logo Høje Taastrup Idrætsforening Høje Taastrup Idrætsforening
Karrebæk IF B Logo Karrebæk IF Karrebæk IF
Mørkøv IF B Logo Mørkøv IF Mørkøv IF
Sorø Freja B Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
Suså IF C Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening
Undløse BK B Logo Undløse Boldklub 1901 Undløse Boldklub 1901
Vallensbæk VI 39 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U13 (årg03) 8-mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 14

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund 1 B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Lübeck drengene C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet DFB Lübeck
Skælskør 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skælskør BK & IF
Skælskør 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skælskør BK & IF
Sorø Freja B Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
Stillinge IF B Logo Stillinge IF Stillinge IF

U13/14 Piger 8-mands  | BC  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Mandag d. 16

Holdnavn Niv Logo Klub
Dream Valby 1 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Espergærde 1 B Logo Espergærde IF Espergærde IF
Espergærde 2 C Logo Espergærde IF Espergærde IF
Fremad Valby 2 C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Greve Fodbold B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hashøj IF B Logo Hashøj IF Hashøj IF
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hvalsø IF B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Skydeteltet B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Slagelse B73 B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse

U14 (årg02) 11-mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 15

Holdnavn Niv Logo Klub
B73, slagelse C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Dianalund B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Taastrup FC A Logo Taastrup FC Taastrup FC
Vestia B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Vestia
Ølstykke FC B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U14 (årg02) 8-mands  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 14

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 (årg01) 11-mands  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Mandag d. 16

Holdnavn Niv Logo Klub
berling's boys A Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Dianalund A Logo Dianalund IF Dianalund IF
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Lundtofte Boldklub B Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
O.P. GaMeRBoiZ C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skælle Bois B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skælskør BK & IF

U15/16 Piger 8-mands  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 15

Holdnavn Niv Logo Klub

U17 (årg99) 11-mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 14

Holdnavn Niv Logo Klub

U17 (årg99) 8-mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 15

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 (årg2010) 5-mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 14

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund U6 mix C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Sorø-Lunden Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
Tuse IF B Logo Tuse IF Tuse IF
Ællingerne 1 A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Ællingerne 2 C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub

Veteran 8-mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag d. 13 fra 17.30

Holdnavn Niv Logo Klub

å  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Dianalund IF
Sted: Dianalund's fodboldbaner
Adresse: Sømosevej 48
Postnr: 4293
By: Dianalund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2016>
mationtofr
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 13-05-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter