Deltagere til Kiwi Cup Rosendal 2016

Fair-play-stævne for de yngste årgange med fokus på bredden. Der tælles ikke point og mål og der er super gode ens præmier til alle. Vigtigt at ALLE får meget spilletid. Find os på Facebook "Kiwi Cup Rosendal"

U10 drenge 5mands 06  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hobro IK 1 B Logo Hobro IK Hobro IK
Jarl-Arden B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Klejtrup Boldklub C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Klejtrup Boldklub
LKB1 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Rosendal 1 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Skørping 1 B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping 2 B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
VFF1 C Logo viborg FF viborg FF

U10 piger 5-mands 06  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden tøzerne 1 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Arden tøzerne 2 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Ik Rosendal C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
TøZerNe C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
vh08 u10 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08

U11 drenge 5mands 05  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hjallerup 1 B Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 C Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
IK Rosendal 1 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Ik Rosendal 3 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal U12 Girls B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold

U11 piger 5-mands 05  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ik Rosendal C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
SVIF pigerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SVIF - Sulsted/Vestbjerg
Team Girl Power B Logo Løgstør IF Løgstør IF

U5 Mix 3-mands 11  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK
Jarl Arden U5 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Klejtrup 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet klejtrup
Rosendal 1 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Skørping Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Team Hørby Auto Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager/Rørbæk IF
Terndrup 2 Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Terndrup IF 1 Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
AaB's McQueener Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U6 Mix 3-mands 10  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad IF 1 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Hobro IK 1 B Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 2 B Logo Hobro IK Hobro IK
klejtrup 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet klejtrup
Rosendal 1 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Skals FF C Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
Skørping 1 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping 2 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Støvring Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring 1 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Sulsted IF Logo Sulsted IF Sulsted IF
Terndrup 1 Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Terndrup 2 Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Tåfræserne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bælum/Solbjerg

U7 drenge 3-mands 09  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FUIK B Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Gug BK 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug BK 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Hobro IK 1 B Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 2 B Logo Hobro IK Hobro IK
NUGF B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
RIF1 B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
RIF2 B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
Rosendal 1 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 4 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
SIF 1 C Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
SIF 2 C Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
SIF 3 C Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Vorup FB 1 Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 2 Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub

U7 piger 3-mands 09  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosendal piger Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Suldrup Pigerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IK FREM Suldrup

U8 drenge 5-mands 08  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjerregrav BB B Logo Bjerregrav Boldklub Bjerregrav Boldklub
BK02 Mariagerfjord C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK02 Mariagerfjord
BMK 90 C Logo BMK 90 BMK 90
IF Jarl Arden 1 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Klejtrup U8 Drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Klejtrup Boldklub
Løgstrup G&IF B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Rosendal 1 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Vfb grøn B Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
Vfb gul B Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
Aabybro IF 1 B Logo Aabybro IF Aabybro IF
Aabybro IF 2 Logo Aabybro IF Aabybro IF

U8 piger 3-mands 08  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
IK Rosendal C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Suldrup Pigerne 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IK FREM Suldrup
U8 Fodboldpiger Jarl Arden C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
U8 Fodboldpiger Jarl Arden 2 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden

U8 piger 5-mands 08  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 drenge 5-mands 07  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dronningborg Boldklub 1 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 2 C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Hadsund Boldklub C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hobro IK Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 2 Logo Hobro IK Hobro IK
Mariager I.K. 1 C Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Mariager I.K. 2 C Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
NUGF Viborg B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
Overlund B Logo Overlund GF Overlund GF
Overlund 2 Logo Overlund GF Overlund GF
Rosendal 1 A Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 4 C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Støvring IF 1 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold

U9 piger 5-mands 07  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
IFA det andet hold B Logo IF Alliancen IF Alliancen
IFA det ene hold B Logo IF Alliancen IF Alliancen
IK Rosendal C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
vh08 u9 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08
Vorup Fb C Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
ØHI PIGER Logo Øster Hornum Idrætsforening Øster Hornum Idrætsforening

Arrangør: IK Rosendal Fodbold
Sted: Rosendal Stadion
Adresse: Døstrupvej 23
Postnr: 9500
By: Hobro
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2016>
mationtofr
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 22-05-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter