Deltagere til HIF - Medaljestævne, Påske 2016

Hvidovre Idrætsforening inviterer til indendørsstævne for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U9 i påsken 2016.Vi vil gerne fremme fodboldspillet. Derfor spiller vi på tværs ud fra devisen, flere boldberøringer, mere spil, flere afleveringer og flere skud på m

U6  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag d.24/3 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK Hvid Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Fremad Amager Logo Boldklubben fremad amager Boldklubben fremad amager
Fremad Valby U6 - 1 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby U6 - 2 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hvidovre IF pantere C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF tigere C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF U5 - Rød Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Kastrup Boldklub 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Rosenhøj C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U6  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag d.24/3 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Minions C Logo boldklubben ab tårnby boldklubben ab tårnby
AGF Hold A B Logo Aakanden GF Aakanden GF
AGF Hold B B Logo Aakanden GF Aakanden GF
Allan Simonsen Logo Nørrebro United Nørrebro United
Allerød FK Blå Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Brian Laudrup Logo Nørrebro United Nørrebro United
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Hekla, U6 Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hvidovre IF geparder C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF løver C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
kastrup u5 1 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
kastrup u5 2 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB 6E Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U7  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.26/3 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
FBI A Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
FC Holte 1 Logo FC Holte FC Holte
FC Holte 2 Logo FC Holte FC Holte
Fremad Valby 1 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby 2 Logo Fremad Valby Fremad Valby
greve drengene 1 A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HIF 1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Humlerødderne C Logo Humlebæk BK Humlebæk BK
NBU B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Solrød FC 1 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Team Navidoc A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.26/3 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Fix 1 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GREVE FODBOLD 1 Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HIF 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF 3 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB-Ronaldo Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB-Suarez Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk IF 1 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U7  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.26/3 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 - A/B  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag d.24/3 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
e-takeaway.dk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hif 1 Logo Hvidovre if Hvidovre if
Hif 2 Logo Hvidovre if Hvidovre if
oneclickpizza.dk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
RB 1906 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906

U8 - C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag d.24/3 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Hif 3 Logo Hvidovre if Hvidovre if
HVB Gorillaerne Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Løverne C Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Lundegården 2 C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
RB 1906 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Boldklub af 1906

U9 - A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Mandag d.28/3 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 - AB  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Mandag d.28/3 kl.10-12

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AakandenGF
B1903 Sort B Logo B1903 B1903
B1903 Torpedo A Logo B1903 B1903
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
HIF 1 A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF

U9 - B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Mandag d.28/3 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 - C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Mandag d.28/3 kl.10-12

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AakandenGF
BSIF C Logo Bringstrup Sigersted idrætsforening Bringstrup Sigersted idrætsforening
HIF 3 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF 4 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF

Arrangør: Hvidovre IF
Sted: Dandborghallen
Adresse: Sollentuna allé 1-3
Postnr: 2650
By: Hvidovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2016>
mationtofr
29123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 21-03-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter