Deltagere til VIF Cup

Den 5/5-2016 (Kristi Himmelfartsdag) afholder Vivild Idrætsforening endnu engang VIF Cup på Langhøj Idrætscenter i Vivild. Stævnet plejer at være en stor succes med mange tilmeldte hold og en rigtig god stemning på Langhøj Idrætscenter.

U-10  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-11  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hornslet if A Logo hornslet if hornslet if
Nørager B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
Skørping IF Frem Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping

U-11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
KHIF C Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening
Lystrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Vivild IF Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening

U-12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14  | 2  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Allingåbro if / Nørager b Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
Ommersyssel IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ommersyssel IF
Vivild IF B Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening
Åstrup u 13 Logo Åstrup / Hammelev Fodbold Åstrup / Hammelev Fodbold

U-14  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Vivild IF Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening

U-5  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Norddjurs Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AC Norddjurs
Auning IF U5 B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Grenaa IF Logo Grenaa IF Grenaa IF
HSK - U5 C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
KB 2 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
KB1 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Vivild IF Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening
Vorup FB U5 Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub

U-6  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
allingåbro if Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
Auning IF B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
FC Vejlby 1 C Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
FC Vejlby 2 B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
Grenaa IF Logo Grenaa IF Grenaa IF
Hadsten 2 Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hadsten SK Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
If midtdjurs C Logo IF Midtdjurs IF Midtdjurs
Rougsø FF U6 B Logo Rougsø FF Rougsø FF
TRIF A Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening
Vivild IF Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening
Vorup FB U6 Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub

U-7  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Auning 3 B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Grenaa IF C Logo Grenaa IF Grenaa IF
Kristrup 1 Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Kristrup 2 Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Kristrup 3 Logo Kristrup boldklub Kristrup boldklub
TRIF Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening

U-8  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Auning 1 A Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Auning 2 B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Grenå IF 1 Logo Grenaa IF Grenaa IF
Grenå IF 2 Logo Grenaa IF Grenaa IF
HEI 1 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
IFM B Logo IF Midtdjurs IF Midtdjurs
Rougsø ff A Logo Rougsø FF Rougsø FF
TRIF B Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening
Vivild IF Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening
Vivild IF 2 C Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening
VRI U8 Drenge B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U-9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF/NBK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
IF Midtdjurs A Logo IF Midtdjurs IF Midtdjurs
KPI C Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening Kolind Pederstrup Idrætsforening
NBK/AIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
NBK/AIF 2 Logo Nørager Boldklub Nørager Boldklub
Rougsø ff B Logo Rougsø FF Rougsø FF
Åstrup IF Logo Åstrup / Hammelev Fodbold Åstrup / Hammelev Fodbold

Arrangør: Vivild Idrætsforening
Sted: Langhøj Idrætscenter
Adresse: Langgade 65
Postnr: 8961
By: Allingåbro
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2016>
mationtofr
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 24-04-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter