Deltagere til Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2016

Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2016 Fairplay stævne for drenge U6 - U12. B & C-rækker i U9 til U13. Der er MEGET store pokaler/statuetter til ALLE spillere.

U10  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Candyfloss C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Daugård if B Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Hatting/Torsted Rød C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hornsyld IF B B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Hornsyld IF C C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Jelling fs (B) B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs (C) C Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Løsning 1 B Logo Løsning IF Løsning IF
vejle fc C Logo vejle fc vejle fc
Øster Nykirke IF C Logo Øster Nykirke Idrætsforening Øster Nykirke Idrætsforening

U11  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF U11 B Logo Århus GF Århus GF
Allstarz C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Candyfloss B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
FC Horsens C Logo FC Horsens FC Horsens
Give Fremad B Logo Give Fremad Give Fremad
Juelsminde IF B Logo Juelsminde Idrætsforening Juelsminde Idrætsforening
Lystrup IF B Logo Lystrup IF Lystrup IF

U12  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUF Horsens B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens

U13  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Leos Helte B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens

U6  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUF B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF 2 B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF 3 B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
DIF C Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
FC Horsens 1 Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 3 Logo FC Horsens FC Horsens
Lund if 1 B Logo Lund if Lund if
Lund if 2 B Logo Lund if Lund if
Tvingstrup A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tvingstrup Boldklub

U7  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande 1 A Logo Brande IF Brande IF
Brande 2 A Logo Brande IF Brande IF
Brande 3 B Logo Brande IF Brande IF
BUF 1 B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF 2 B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF 3 B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Efb 1 B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Efb 2 B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
FC Horsens 1 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 3 C Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting-Torsted fodbold Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted fodbold B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 1 Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Martins Mix B Logo Løsning if Løsning if
SIK 1 Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 2 Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 3 Logo Stensballe IK Stensballe IK
Søften GF A Logo Søften Gymnastikforening Søften Gymnastikforening
Søvind C Logo Søvind GIF Søvind GIF
Vinding SF 1 A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U9  | BC  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIA-Tranbjerg B Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
AIA-Tranbjerg 2 C Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
Boldklubben Marienlyst B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Bredballe IF C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Buf u9 C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
FC Horsens C Logo FC Horsens FC Horsens
Harlev B-Boys B Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev C-Boys C Logo Harlev IK Harlev IK
Harte C Logo Harte G&IF Harte G&IF
Lund IF U9 B Logo Lund IF Lund IF
Sanderum 3 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 4 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Skibet IF C Logo Skibet IF Skibet IF

Arrangør: Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Sted: Dagnæs Stadion
Adresse: Sportsvænget 4
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 20-05-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter