Deltagere til B1909 opstartsstævne 2016

B1909 inviterer til opstartsstævne for U8, U9 og U10 drenge. Kampene afvikles på kunstgræs og alle hold spiller fem kampe. Der er medaljer til alle deltagere, samt pokal til det vindende hold i alle rækker.

U10 årgang 2006 A/B  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LUKKET FOR TILMELDING

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 årgang 2006 C/D  | CD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Boldklubben Marienlyst C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Kerteminde Boldklub B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U8 årgang 2008 A/B  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LUKKET FOR TILMELDING

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 årgang 2008 C/D  | CD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LUKKET FOR TILMELDING

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 årgang 2007 A/B  | AB  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 (S.A.) B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum IF B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum if 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
MG&BK 1 A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG&BK 2 B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
OB Blå B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB Hvid A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Oks 1 Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Rolfsted A Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum Boldklub 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SUB Sønderborg A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U9 årgang 2007 C/D  | CD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 3 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum IF C Logo Dalum IF Dalum IF
MG&BK 3 C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
OB Striberne C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Oks 2 Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum BK 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

Arrangør: Boldklubben af 1909
Sted: B1909 kunstgræsbane
Adresse: Gillestedvej 12
Postnr: 5240
By: Odense NØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 03-04-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter