Deltagere til September-stævne 2016

Deltagende hold: A-række • Damer/Herrer: 2. og 3. division B-række • Damer/Herrer: Jyllandsserien og Fynsserien C-række • Damer/Herrer: Serie 1 D-række • Damer/Herrer: Serie 2 E-række • Damer/Herrer: Serie 3 og 4 F-række • Old Girls/Boys: (født i 1983 ell

A-række 2. og 3. div  | Kvinder/Piger

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Håndbold 1 Logo Århus GF Århus GF
ASA 1 A Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
ASA 2 Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
Christiansbjerg Håndbold 1 C Logo Christiansbjerg Idrætsforening Christiansbjerg Idrætsforening
Ejstrup/Hærvejen B Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
Fremad damer 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Århus Fremad Håndbold
Hasle KFUM 1. damer A Logo Idrætsforeningen Hasle KFUM Idrætsforeningen Hasle KFUM
Hornslet IF 1 A Logo Hornslet IF Hornslet IF
IK 1919 1 C Logo Idrætsklubben 1919 Idrætsklubben 1919
S.G.I.F- Håndbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SIK 1 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 2 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Struer-Resen Håndbold 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Aabybro HK Logo Aabybro Håndboldklub Aabybro Håndboldklub

A-række 2. og 3. div  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Håndbold 1 Logo Århus GF Århus GF
AGF Håndbold 2 Logo Århus GF Århus GF
Hogager GF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hogager GF
Ikast Håndbold C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ikast KFUM
S.G.I.F- Håndbold B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Stoholm IF Logo Stoholm Idrætsforening Stoholm Idrætsforening
Team Jammerbugt C Logo Skovsgaard Boldklub Skovsgaard Boldklub

B-række Jyl, & Fyn s  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Håndbold 2 Logo Århus GF Århus GF
Asmild FH B Logo Overlund GF Overlund GF
Christiansbjerg Håndbold 2 C Logo Christiansbjerg Idrætsforening Christiansbjerg Idrætsforening
DLD B Logo Dronninglund IF Håndbold Dronninglund IF Håndbold
Mønsted-Sparkær IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mønsted IF
Ravnstrup KFUM B Logo Ravnstrup KFUM Ravnstrup KFUM
Vinderup Håndbold C Logo Vinderup IK Vinderup IK

B-række Jyl. & Fyn s  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Ejstrup/Hærvejen C Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
Hasle KFUM 1. herre B Logo Idrætsforeningen Hasle KFUM Idrætsforeningen Hasle KFUM
SIK 1 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

C-række Serie 1  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Håndbold 3 Logo Århus GF Århus GF
Fremad damer 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Århus Fremad Håndbold
Hornslet IF 2 C Logo Hornslet IF Hornslet IF
IK 1919 2 Logo Idrætsklubben 1919 Idrætsklubben 1919
LRV-Skals A Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening Løvel Ungdoms og Idrætsforening
Ribe HK A Logo Ribe Håndboldklub Ribe Håndboldklub
Skive FH Logo Skive Fh Skive Fh
Stoholm IF C Logo Stoholm Idrætsforening Stoholm Idrætsforening
TUI Håndbold A Logo Taars Ugilt Idrætsforening Taars Ugilt Idrætsforening

C-række Serie 1  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ASA C Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
Ravnstrup KFUM C Logo Ravnstrup KFUM Ravnstrup KFUM
Viborg HK Logo Viborg HK Viborg HK
Vinderup Håndbold A Logo Vinderup IK Vinderup IK

D-række Serie 2  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ASA 3 Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
Christiansbjerg Håndbold 3 B Logo Christiansbjerg Idrætsforening Christiansbjerg Idrætsforening
Christiansbjerg Håndbold 4 B Logo Christiansbjerg Idrætsforening Christiansbjerg Idrætsforening
Ejstrup/Hærvejen B Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
Ik 1919 3 Logo Idrætsklubben 1919 Idrætsklubben 1919
Ikast Håndbold A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ikast KFUM
Løgstrup Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SIK 3 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF Vester Hassing GF
Vestervig Håndbold KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vestervig Håndbold KFUM

D-række Serie 2  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Christiansbjerg Håndbold A Logo Christiansbjerg Idrætsforening Christiansbjerg Idrætsforening
DVIF C Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Fremad herrer 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Århus Fremad Håndbold
IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
IK 1919 1 Logo Idrætsklubben 1919 Idrætsklubben 1919
IK Vest A Logo I.K.Vest I.K.Vest
Støvring Håndbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Støvring Håndbold
Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF Vester Hassing GF

E-række Serie 3 og 4  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hasle KFUM 3. damer Logo Idrætsforeningen Hasle KFUM Idrætsforeningen Hasle KFUM
HK 89 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HK 89 Båndbyerne
IK 1919 4 Logo Idrætsklubben 1919 Idrætsklubben 1919
Ikast Håndbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ikast KFUM
Rønbjerg Logo Rønbjerg Ungdoms-og Idrætsforening Rønbjerg Ungdoms-og Idrætsforening
Skovsgaard/Brovst B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skovsgaard/Brovst
Støvring Håndbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Støvring Håndbold
Viborg HK Logo Viborg HK Viborg HK
ØBI C Logo Øster Brønderslev Idrætsforening Øster Brønderslev Idrætsforening

E-række Serie 3 og 4  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HK 89 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HK 89 Båndbyerne
LRV-Skals A Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening Løvel Ungdoms og Idrætsforening
Rønbjerg Logo Rønbjerg Ungdoms-og Idrætsforening Rønbjerg Ungdoms-og Idrætsforening
S.G.I.F- Håndbold A Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SIK 2 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skovsgaard/Brovst B Logo Skovsgaard Boldklub Skovsgaard Boldklub
St. Restrup IF Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
Vestervig Håndbold KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vestervig Håndbold KFUM

F-række Old boys  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

F-række Old girls  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK-håndbold, old girls Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

Arrangør: Søndermarkens IK
Sted: Liseborgcentret
Adresse: Liseborgcej
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Håndbold
Type: Indestævne

<september 2016>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 16-08-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Spøttrup Floorball Open 2019
2. mar 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Spøttrup Floorball Open 2019
2. mar 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Følg Staevner.dk på Twitter