Deltagere til Kom-i-Form stævne - HA85

Bliv klar til forårssæsonen med "Kom-i-form" opstartsstævnet for U5-U9 drenge og piger i Silkeborg. I 2015 deltog 75 hold til en masse gode kampe.

U5  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Hadsten SK Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Silkeborg KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM Silkeborg-Voel KFUM
Aarhus Fremad 1 Logo Aarhus IC Fremad Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremad 2 Logo Aarhus IC Fremad Aarhus IC Fremad

U7 dr.  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gjern u7 Logo Gjern Idræts Forening Gjern Idræts Forening
HEI Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
IFS 1 A Logo Ikast FS Ikast FS
IFS 2 B Logo FC Ikast FC Ikast
IFS 3 B Logo Ikast FS Ikast FS
Sejs-Svejbæk 1 Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk 2 Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Silkeborg KFUM C Logo Silkeborg-Voel KFUM Silkeborg-Voel KFUM
Vinding SF A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
ØBG Balle Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Balle Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U7 pi.  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad GIF Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 U7 piger C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U8 dr. A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad GIF Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HEI 1 Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HSK(1) A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HSK(2) A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
ØBG Balle Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U8 dr. B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gjern IF Logo Gjern Idræts Forening Gjern Idræts Forening
Gødvad GIF Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Virklund B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

U8 dr. C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ØBG Balle Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U8 pi. A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 pi. B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad GIF Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Sejs-Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U8 pi. C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 dr. A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HEI1 Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Mariehøj Logo Mariehøj IF Mariehøj IF

U9 dr. B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Alheden IF 1 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Bryrup IF Logo Bryrup Idrætsforening Bryrup Idrætsforening
HA85 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Lund IF U9 B Logo Lund IF Lund IF
Mariehøj Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
VIK B Logo Vejlby IK Vejlby IK
VIK2 B Logo Vejlby IK Vejlby IK
Virklund B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
ØBG Balle Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U9 dr. C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Alheden IF 2 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Bryrup IF Logo Bryrup Idrætsforening Bryrup Idrætsforening
Engesvang Boldklub C Logo Engesvang Boldklub Engesvang Boldklub
HA85 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HEI3 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Silkeborg KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM Silkeborg-Voel KFUM

U9 pi. A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA 85 (U10 C hold) A Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U9 pi. B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ha 85 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
ØBG Balle 1 Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U9 pi. C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Engesvang B Logo Engesvang Boldklub Engesvang Boldklub
gjern if C Logo Gjern Idræts Forening Gjern Idræts Forening
RIF C Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
ØBG Balle 2 Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

Arrangør: Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Sted: Hvinningdalhallen
Adresse: Buskelundvej 2 A
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 11-04-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Følg Staevner.dk på Twitter