Deltagere til ZEBRA CUP 2016

Aalborg Chang inviterer igen til vores traditionsrige ZEBRA CUP 2016 for drenge og piger i rækkerne U6 - U13, lørdag den 21. maj 2016.

U10 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang U10A A Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Gug Boldklub A Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
RIF1 A Logo St. Restrup IF St. Restrup IF

U10 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang U10B B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Gug 1 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 2 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
RIF1 B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
RIF2 B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
SGIF1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svenstrup SGIF
SGIF2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svenstrup SGIF

U10 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Jetsmark u10 Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
Seje tøser 1 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Seje tøser 2 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Skørping pigerne B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping

U11 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Randers Freja A Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Aalborg KFUM A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U11 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B52/AFC Logo B52 Aalborg FC B52 Aalborg FC
B52/AFC B Logo B52 Aalborg FC B52 Aalborg FC
Chang B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Hjallerup B Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hjørring If Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
RKG Fodbold U11 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Skalborg SK B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Skørping IF Frem Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping IF Frem Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Vodskov IF B Logo Vodskov IF Vodskov IF
AaB B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
Aalborg KFUM B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 C Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U11 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De stikkende bier A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
LKB A Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup

U11 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
NFB B Logo Nørresundby Forenede Boldklubber Nørresundby Forenede Boldklubber
St. Restrup B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
Aalborg Chang B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang

U12 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV/Hadsund Boldklub B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
BI B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Farsø B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Freja2004 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Freja
Henriks hårde herrer 1 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Henriks hårde herrer 2 C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Hjallerup C Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
SGIF 1 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 C Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Sønderbro FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
AaB 12.2 B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U12 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hjalskov B Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Sønderbro FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Aalborg Chang B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang

U13 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 drenge M/A  | MA  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 piger M/A  | MA  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 drenge  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Gug 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 3 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
LKB 1 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB 2 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
SGIF 1 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 3 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Støvring Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold

U6 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Freja Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg Freja

U7 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gandrup / Holtet B Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
Gug BK 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug BK 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug BK 3 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Jarl Arden 1 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
NFB B Logo Nørresundby Forenede Boldklubber Nørresundby Forenede Boldklubber
NFB B Logo Nørresundby Forenede Boldklubber Nørresundby Forenede Boldklubber
PVSport81 1 C Logo Poulstrup Vrejlev 81 Poulstrup Vrejlev 81
Superheltene C Logo Vester Hassing GF Vester Hassing GF
Superheltene C Logo Vester Hassing GF Vester Hassing GF
Vadum 1 Logo Vadum IF Vadum IF
Vadum 2 Logo Vadum IF Vadum IF
Vejgaard Boldklub 1 Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard Boldklub 2 Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard Boldklub 3 Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

U7 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev piger 1 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev piger 2 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
De seje piger Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Gandrup / Holtet B Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
Nørresundby Forenede Boldklubber C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Sulsted IF C Logo Sulsted IF Sulsted IF
Superheltene Logo Vester Hassing GF Vester Hassing GF

U8 drenge  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Dall-Ferslev B Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
DFI 2 C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Fjerritslev IF 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fjerritslev IF
Fjerritslev IF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fjerritslev IF
LKB Gistrup 1 Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Nørresundby FB B Logo Nørresundby Boldklub Nørresundby Boldklub
Sulsted B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet sulsted
U8 drenge Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
U8 drenge B Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
U8.1 Logo IF Alliancen IF Alliancen
U8.2 Logo IF Alliancen IF Alliancen
Vadum C Logo Vadum if Vadum if
Aalborg Freja 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg Freja
Aalborg Freja 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg Freja

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Fjerritslev IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fjerritslev IF
Freja Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg Freja
LKB B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Sulsted IF C Logo Sulsted IF Sulsted IF
Aalborg KFUM C Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U9 drenge  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BI U9 - 1 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI U9 - 2 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Chang 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 3 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Gug 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 3 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Hobro IK 1 B Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 2 B Logo Hobro IK Hobro IK
NFV-alliancen 1 C Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
NVF-alliancen 2 C Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
Nørresundby Forenede Boldklubber Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFB
Nørresundby Forenede Boldklubber Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFB
Nørresundby Forenede Boldklubber Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFB
Nørresundby Forenede Boldklubber Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFB
SGIF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGIF
SGIF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGIF
Vadum A Logo Vadum if Vadum if
Aalborg KFUM 1 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev if Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet brønderslev if
brønderslev if 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet brønderslev if
HB TØZER A Logo Hadsund boldklub Hadsund boldklub
IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Vh08 u9 piger Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vh08 mariagerfjord

Arrangør: Aalborg Chang
Sted: Aalborg Chang
Adresse: Provstejorden 13
Postnr: 9000
By: Aalborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2016>
mationtofr
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 08-05-2016

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter