Deltagere til BGIF Cup 2016

Vi gentager succesen fra sidste år. Igen er der personlig præmie til alle.

U12 A  | A  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Andrup if A Logo Andrup IF Andrup IF
Bramdrudam GIF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bramdrupdam GIF
Bredballe if A Logo Bredballe IF Bredballe IF
De grønne A Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Haderslev FK 1 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Harte A Logo Harte G&IF Harte G&IF
IF Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng
KB/Dalby 1 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Vamdrup 1 Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Aabk magic boys A Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
årup A Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub

U12 B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bramdrupdam GIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bramdrupdam GIF
Bredballe IF - B1 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
EFB1 B Logo Esbjerg FB Esbjerg FB
Haderslev FK 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
KB/Dalby 3 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding if B Logo Kolding IF Kolding IF
NBSIF 1 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Vejle Kammeraterne B Logo Vejle Kammeraterne Vejle Kammeraterne
Aabk wild boys B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U12 C  | C  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BIF DreamTeam C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bramdrupdam GIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bramdrupdam GIF
De blå/gule C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
EFB2 C Logo Esbjerg FB Esbjerg FB
Haderslev FK C Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
KB C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding Boldklub C1 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
NBSIF 2 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
TSIF C Logo Taulov/Skærbæk IF Taulov/Skærbæk IF
Vamdrup 2 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Øsvn If C Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
årup C Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub

Arrangør: Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Sted: Bramdrupsdams baner
Adresse: Bramdrupskovvej 110
Postnr: 6000

Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2016>
mationtofr
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 17-05-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter