Deltagere til AB Tårnby Sommer Cup

AB Tårnby Sommer Cup får ros for følgende: * Punktlighed * Fælles tidstagning * Sportsligt fokus og matchning * Gruppespil og slutspil * Pokaler til alle * Påsatte kampledere * Aktiviteter * Hold konkurrence med fine præmier

U10 A - årgang 2007  | A  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag for-/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT INNO ApS A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
ABT ØENS A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 Torpedo A Logo B1903 B1903
B1908 Intersport Amager A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B1908 malermester Schmeer A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Bk Hekla Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Espergærde A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FA 2000 A Logo FA 2000 FA 2000
FIX 1 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
HIK Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Stjernerne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
SIF A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Sundby Boldklub A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Tottis drenge A Logo Vanløse IF Vanløse IF

U10 B - årgang 2007  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag for-/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT AutoNorden B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
ABT Cafax B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 Sort B Logo B1903 B1903
B1908 BO's drenge B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B1908 Cafeen B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B93 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk Hekla Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Dragør grøn B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør gul B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FA 2000 Blå B Logo FA 2000 FA 2000
KB PIraterne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
SIF 1 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

U10 C - årgang 2007  | C  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT HWH VVS C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
ABT MM Living C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
ABT Murerfirmaet Reinholdt C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 Hvid Logo B1903 B1903
B82-1 C Logo B82 Virum B82 Virum
Bk Hekla Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Espergærde IF 3 C Logo Espergærde IF Espergærde IF
FA 2000 C Logo FA 2000 FA 2000
Glostrup Sponserne C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Kastrup 3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Ninjago C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Spinjitzu C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U11 A - årgang 2006  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag for-/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør Boldklub A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FIX HIPSTERS A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
KB Tigrene A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby Bk A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
RB 1906 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Sundby Boldklub A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
TFF A Logo Tårnby FF Tårnby FF
Vallensbæk A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U11 B - årgang 2006  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag for-/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Vest B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
ABT ØST B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 B B Logo B1903 B1903
Dragør Boldklub B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Fremad Valby B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Holmegaard B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Rishøj BK Blå B Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
TFF B Logo Tårnby FF Tårnby FF

U11 C - årgang 2006  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Vest 2 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
ABT ØST C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
BSF C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør Boldklub C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FIX Kickers C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Hekla-Blå C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Holmegaard C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Kastrup boldklub C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub

U12 A - årgang 2005  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag for-/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT A1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ABTårnby
B1973 Herlev A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Farum Boldklub A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Nordsjælland A Logo FC Nordsjælland FC Nordsjælland
GVI A A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Malmö FF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Malmö FF
Rosenhøj A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet rosenhøj

U12 B - årgang 2005  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag for-/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
05 B'erne B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
AB Tårnby Sport B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
ABT 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ABTårnby
GVI B B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK U12 B B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup Boldklub B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB-B1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U12 C - årgang 2005  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
05 C'erne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fremad Amager
AB Tårnby CK C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Link C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1908 C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Farum BK 3 C Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Husum C Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Kastrup boldklub C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Rosenhøj 2 C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U5 - årgang 2012  | -  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 - årgang 2011  | -  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Amager Superheroes C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B93 Emil Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 puslinge Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Friheden Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Friheden
Brøndbyernes IF 1 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndbyernes IF 2 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Dragør B Logo Dragør boldklub Dragør boldklub
Dragør 1 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FA 2000 1 C Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 2 C Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 3 C Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 4 C Logo FA 2000 FA 2000
Kastrup BK U6 - 1 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup BK U6 - 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup BK U6 - 3 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Vanløse IF B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U7 - årgang 2010  | -  | Mixede

24 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
1 B Logo Aakanden GF Aakanden GF
2 Logo Aakanden GF Aakanden GF
ABT minions 1 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
ABT minions 2 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
BSF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 3 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør1 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FA 2000 1 C Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 2 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 3 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 4 C Logo FA 2000 FA 2000
Farum 3 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum Boldklub 1 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum Boldklub 2 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Fremad Amager 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fremad Amager
Fremad Amager 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fremad Amager
HG-1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG-2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Kastrup BK U6 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
kastrup boldklub 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
kastrup boldklub 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Tårnby FF A Logo Tårnby FF Tårnby FF

U8 A - årgang 2009  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fix 1 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Greve_Hvid 1 A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB hvid Logo kjøbenhavns boldklub kjøbenhavns boldklub
KB Real Madrid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Suså If A Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening

U8 B - årgang 2009  | B  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Vest 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby vest 3 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Øst 1 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Bk hekla B B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
BSF B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør 1 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 3 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Fix 2 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Greve Fodbold Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK Blå Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
NFC U8 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nykøbing FC - NFC
Sundby Boædklub B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Tiger B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub

U8 C - årgang 2009  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Vest 1 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Øst A C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Bk hekla C C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Dragør 2 C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Fix 3 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Greve Fodbold C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
KB BARCELONA C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Valby Boldklub C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U9 A - årgang 2008  | A  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag for-/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 Sort A A Logo B1903 B1903
B1903 Sort B A Logo B1903 B1903
B1908 Hvid A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B1908 Sort A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B93 A A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Friheden A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BSV-A A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør Boldklub 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum 1 A Logo Farum boldklub Farum boldklub
GVI Blå A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hekla KYOTO A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Næstved Hvid A Logo Næstved IF Næstved IF
RB06 - 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906 Roskilde Boldklub
Roskilde KFUM A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Sundby Ajax A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Vallensbæk A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U9 B - årgang 2008  | B  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag for-/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 3 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AIF 1 B Logo Albertslund IF Albertslund IF
B1908 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
B93 - Måltyvene B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BSV-B B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Hekla United B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIK 08 B1 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hvid 1 B Logo B1903 B1903
Lundegården B Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Næstved Grøn B Logo Næstved IF Næstved IF
Otterne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
Sundby barcelona B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Tårnby FF B Logo Tårnby FF Tårnby FF
Vallensbæk B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U9 C - årgang 2008  | C  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 4 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AIF 2 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
BK Friheden C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Brøndby C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Dragør 3 C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
hvid 2 C Logo B1903 B1903
Karlslunde IF 3 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Kastrup C C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
RB06 - 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906 Roskilde Boldklub
Rød 1 C Logo B1903 B1903
Vallensbæk C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Ørestad IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF

Arrangør: Boldklubben AB Tårnby
Sted: AB Tårnby
Adresse: Gemmas Alle 41
Postnr: 2770
By: Kastrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2016>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 19-08-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter