Deltagere til DGI Engum Cup

Kom til DGI Engum Cup 2016, som er et hyggeligt og fedt stævne for piger og drenge (udvalgte rækker fra U6-U13). 4 kampe til alle uden vinder. Præmier og frugt til alle og masser af aktiviteter mellem kampene (hoppeborge, oppustelige baner, panna, fartmål

U10 Drenge 5-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 12/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Hornsyld IF B B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Hornsyld IF C C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Løsning 1 B Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning 2 B Logo Løsning IF Løsning IF
Vejle Boldklub A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U11 Drenge 8-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 11/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe if 1 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Engum A Logo Engum UI Engum UI

U11 Piger 8-mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 11/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum B Logo Engum UI Engum UI

U13 Drenge 8-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 12/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum B Logo Engum UI Engum UI

U13 Piger 8-mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 12/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum B Logo Engum UI Engum UI
Strib IF B Logo Strib IF Strib IF

U6 2010 3-bold mix  | Mixede

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 12/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF 1 Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 2 Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 3 Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 4 Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 5 Logo Bredballe IF Bredballe IF
DIF Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Engum Logo Engum UI Engum UI
Hedensted IF 1 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Lund if B Logo Lund IF Lund IF

U7 2009 3-bold mix  | Mixede

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 12/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF 1 Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 2 Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 3 Logo Bredballe IF Bredballe IF
Daugård if B Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Engum Logo Engum UI Engum UI
Hedensted IF 1 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Lindved GF Logo Lindved Gymnastikforening Lindved Gymnastikforening
Lindved GF 2 Logo Lindved Gymnastikforening Lindved Gymnastikforening
Smidstrup Skærup IF C Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Vinding SF Piger 1 Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF Piger 2 Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U8 Drenge 5-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 12/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Engum B Logo Engum UI Engum UI
Hold 1 C Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening Smidstrup-Skærup Idrætsforening
hold2 Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Rårup Vest B Logo Rårup GIF Rårup GIF
Rårup Øst C Logo Rårup GIF Rårup GIF

U9 Drenge 5-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 12/6

Holdnavn Niv Logo Klub
EGIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Engum B Logo Engum UI Engum UI
Fødselsdagsdrengene B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
PTM-Farstrup 1 B Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
PTM-Farstrup 2 C Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
Smidstrup C Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Sole IF B Logo Sole IF Sole IF

U9 Piger 5-mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 12/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum B Logo Engum UI Engum UI
Hedensted IF B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Kolding Boldklub 1 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Strib 1 C Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 B Logo Strib IF Strib IF

Arrangør: Engum UI
Sted: Engum Stadion
Adresse: Engum Møllevej 7
Postnr: 7120
By: Vejle Ø
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 31-05-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Vestjysk Bank Cup Harboøre
14. - 16. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter