Deltagere til Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne, UDENDØRS

Karlslunde Fodbold afholder opstarts- og pokalstævne den 2-3 april 2016. Samtidig vil det være et stævne UDEN VENTETIDER!!!Der vil være POKALER TIL ALLE i U5, U6 og U7 rækken! GRATIS superliga billetter til alle deltagere.

U10 - A (2006)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag - spiller 8-mands

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 - B/C (2006)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag - spiller 8-mands

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 B B Logo B1903 B1903
Brøndby-Gul B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Karlslunde IF Logo Karlslunde IF Karlslunde IF

U11 - A (2005)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Karlslunde A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF

U11 - B/C (2005)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Karlslunde 2 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF

U11-Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 - A (2004)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 A A Logo B1903 B1903
KIF A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Karlslunde

U12 - B/C (2004)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 - A (2003)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 - B/C (2003)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Jakob B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 Mikkel C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Karlslunde-2 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Møller og Olins drenge C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF

U14  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 - (2011)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 - A/B/C (2010)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B2010 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndby
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 3 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Kastrup Boldklub A A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub B-C B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Hvid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KFUM Roskilde B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde

U7-A/B/C (2009)  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FIX 1 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
FIX 2 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
fremad amager Dpe transport Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Greve drengene Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold A B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GREVE FODBOLD E B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Karlslunde Killers B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Karlsunde Fodbold
Karlslunde Kings B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Karlsunde Fodbold
KB blå Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB real madrid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC 1 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Valby Boldklub 1 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Valby Boldklub 2 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U8 - A (2008)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Barcelona A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj 1 A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Roskilde KFUM blå A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Vallensbæk A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U8 - B/C (2008)  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bk Frem B Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
fremad amager vestas Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
HIK 08 B1 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holbæk Blå B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk Hvid B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk Rød B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Karlslunde - Tigerne B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KIF Løverne B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KIF Løverne B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KIF Løverne B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Rosenhøj 2 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Roskilde KFUM hvid B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Team Navidoc B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Roma B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Roma
Tottenham B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U9 - A (2007)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BIFU9-BLÅ A Logo Brøndby IF Brøndby IF
BIFU9-GUL A Logo Brøndby IF Brøndby IF
de gule A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
de sorte B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Karlslunde IF A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
SIF A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Taastrup FC 1 A Logo Taastrup FC Taastrup FC
ØFC-1 A Logo Ølstykke FC Ølstykke FC
Østerbros Ørne 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B 93

U9 - B/C (2007)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Blåt hold C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Hold 1 C Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
Hold 2 C Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
Karlslunde IF grøn Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Taastrup FC 2 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
ØFC-2 B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC
ØFC-3 B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC
Østerbros Ørne 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B 93

Arrangør: Karlslunde IF
Sted: Karlslunde Stadion
Adresse: Kongens Enge 42
Postnr: 2690
By: Karlslunde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 31-03-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter